داخلی اقتصاد خبر
۱
 
کد مطلب: 11573
 
افکار عمومی از نامه احمدی نژاد به رهبری قانع نشد
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۰۵
عصر ایران:روزنامه رسالت در سرمقاله ای به قلم محمدکاظم انبارلویی با عنوان "آزمون وفاداري به مردم و ولايت‌پذيري" نوشت:

۱- رئيس مجلس شوراي اسلامي و ۲۶۵ نماينده مجلس در واكنش به بيانات دردمندانه مقام معظم رهبري در ديدار با مردم تبريز، تصويري از ولايت‌پذيري، نقدپذيري و همراهي با ملت نشان دادند كه واقعا ستودني است. آنهايي كه نگاه پاك به رويدادهاي سياسي دارند اين موضع مجلس را حمل بر تواضع، احترام به ادب و آداب تعامل و مناسبات با رهبري معظم انقلاب و نيز يك كار بزرگ براي آرامش‌بخشي و رعايت بهداشت سياسي و رواني جامعه تلقي كردند. مجلس، موافق،‌مخالف و ممتنع دارد. مجلس، اصولگرا، اصلاح‌طلب و عناصر مستقل دارد.

اينكه تمامي نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي در پاي چنين بيانيه‌اي امضاي وفاداري به مردم و نظام و رهبري بگذارند قابل تقدير و در عين حال شگفت‌انگيز است. كار بزرگ نمايندگان همانند راهپيمايي بزرگ،‌ با شكوه و به يادماندني ۲۲ بهمن در تاريخ كشور به عنوان يك برگ زرين ثبت مي‌شود.

مجلس قبل از اينكه اين موضع را از باب فروتني اتخاذ كند و وفاداري خود را به رهبري بي‌بديل انقلاب اسلامي نشان دهد همبستگي خود را با ملت اعلام كرد. اين موضع بدون شك مهر تاييدي بر عمل به سوگند نمايندگي است.

اين موضع، عمل به سوگند نمايندگي در پاسداري از حريم اسلام و نگاهباني از دستاوردهاي انقلاب و مباني جمهوري اسلامي است. اين موضع چيزي از عظمت وعزت نمايندگان نكاست بلكه بر عزت و شرف آنها افزود و مدال احترام به ملت و ولايت‌پذيري را بر سينه تك تك نمايندگان آويخت. اين موضع،‌پايبندي به استقلال و اعتلاي كشور و حفظ حقوق اساسي ملت بود. از اين باب بايد به تك تك نمايندگان مجلس تبريك گفت. آنها با اين عمل بزرگ مشت محكمي بر طراحان جنگ نرم دشمن و دسيسه‌هاي آنها براي ايجاد شكاف بين نخبگان، شكاف بين قوا و نيز شكاف بين قوا و نهاد رهبري انقلاب زدند.

۲- اطلاعيه رئيس‌جمهور در واكنش به بيانات رهبر معظم انقلاب و اعلام اينكه؛ "كوچكترين قدمي بر خلاف مصالح كشور بر نخواهم داشت" و نيز تاكيد بر اين نكته در جلسه هيئت دولت كه "هرگز به ناراحتي رهبر معظم انقلاب راضي نبوده و نيستم، دولت تا آخرين لحظه مسئوليت نسبت به رهبري عزيز وفادار خواهد بود"، هرچند افكار عمومي را اقناع نكرد اما به نوعي عذرخواهي و پشيماني از اتفاقات تلخ يك‌شنبه استيضاح تلقي شد. اميدواريم آقاي احمدي‌نژاد در موضع‌گيري بعدي خود پاسخي براي انتظارات و مطالبات مردم در اين مورد داشته باشد.

۳- فرهنگ عذرخواهي و پرهيز از خطا و نيز عدم تكرار اشتباه بايد در سپهر سياست ايران جايگاه خاص خود را پيدا كند.

اين يك آموزه الهي و قرآني است كه در فرهنگ ديني از آن به عنوان "توبه" و "بازگشت به صراط مستقيم" ياد مي‌شود.

از هركجاي راه كه بيراهه رفتيم بايد برگرديم. ترديد در اين امر عقلاني حتي اگر چند ثانيه طول بكشد ما را به همين ميزان از جاده صدق، عدالت، تقوا، صبر و حقيقت دور مي‌كند.

۴- موضع رئيس‌ محترم قوه قضائيه و دستگاه قضائي در واكنش به سخنان مقام معظم رهبري هم شايسته تقدير است. آنجا كه رهبر معظم انقلاب فرمودند: "با فساد اقتصادي مبارزه كنيد، با زبان گفتن كه مطلب تمام نمي‌شود، عملا با فساد مبارزه كنيد، هي بگوييم مبارزه با فساد اقتصادي، خوب كو؟ در عمل چه كار شد؟ اينهاست كه انسان را متاثر مي‌كند."

ديروز از سوي ديوان عالي كشور، حكم قطعي اعدام ۴ مفسد پرونده فساد ۳ هزار ميلياردي اعلام شد و از احكام سنگين حبس ابد، جريمه نقدي، رد مال و حبس‌هاي طويل‌المدت براي بقيه متهمين خبر دادند.

اين خبر مسرت بخشي بود. مردم در انتظار اجراي عدالت در مقابله با مفسدين اقتصادي بودند. اين از اصلي‌ترين مطالبات مردم و رهبري است.

از اين باب هم بايد از دستگاه قضائي تشكر كرد و ان‌شاءالله بزودي ساير پرونده‌هاي فساد اقتصادي هم به سرعت رسيدگي و نتايج آن به مردم اعلام شود تا ديگر متجاوزان به بيت‌المال مسلمين جرات فساد و تبهكاري مالي پيدا نكنند.

۵- فضاي كشور رو به آرامي مي‌رود. اگر شيطان نفس و شيطان بزرگ فرصت نيابند، در چند ماه باقيمانده عمر دولت دهم حادثه ناميموني پيش نخواهد آمد.

دو كار بزرگ در اين مدت در پيش روي مسئولان قواست:

الف: رسيدگي به بودجه سال ۹۲
ب: برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي

مجموعه نظام اول در حوزه اقتصاد و دوم در حوزه سياست، به سمت يك تصميم‌گيري و تصميم‌سازي بزرگ در سطح ملي پيش مي‌روند. عقلانيت سياسي حكم مي‌كند فضاي كشور آرام،‌بدون تنش، پرنشاط و بي‌دغدغه باشد. هر كس كه اين فضاي آرام را به هم زند و بخواهد ديدگاه‌هاي خود را از طريق آشوب آفريني و تشنج به كرسي بنشاند قطعا به كژراهه خواهد رفت، بصيرت مردم با سرانگشت تدبير رهبري حتما او را سر عقل خواهد آورد.

لذا از اين بابت نبايد نگراني داشت. مجموعه مجلس، دولت و شوراي نگهبان در حوزه اجرا و نظارت هم بايد تمهيداتي بينديشند كه ان‌شاءالله كم حاشيه‌ترين انتخابات را برگزار كنند و اجازه تنفس به دمندگان بوق‌هاي استعماري در سياه‌پردازي عليه نظام ندهند. عنصر ولايت‌پذيري و احترام به آراي ملت،‌ما را از اين عقبه به سلامت عبور خواهد داد.

Share/Save/Bookmark


میلاد
Latvia
۱۳۹۱-۱۲-۰۲ ۲۳:۱۲:۴۲
مردم به مسئولین: بخورید و بیاشامید! اما دعوا تکتید
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵