کد مطلب: 90413
 
تولید نفت نیجریه افزایش یافت
 
وزارت نفت نیجریه اعلام کرد متوسط تولید نفت این کشور شامل میعانات در ژوییه به ۲.۰۶ میلیون بشکه در روز افزایش یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
وزارت نفت نیجریه اعلام کرد متوسط تولید نفت این کشور شامل میعانات در ژوییه به ۲.۰۶ میلیون بشکه در روز افزایش یافت.


به گزارش ایسنا، این وزارتخانه اعلام کرد: تولید نفت در ژوییه در ۲.۰۶ میلیون بشکه در روز ایستاد که در مقایسه با ۲.۰۵ میلیون بشکه در روز در ژوئن افزایش داشت و همچنین در مقایسه با ۱.۶ میلیون بشکه در روز در مدت مشابه سال گذشته که تاسیسات تولید هدف حمله شبه نظامیان نیجر دلتا قرار گرفته بودند، رشد چشم‌گیری نشان می‌دهد.

تولید نفت نیجریه پس از توقف حملات شبه نظامیانی که خواستار کنترل منابع نفتی این منطقه هستند، به طور مستمر رو به افزایش بوده است.

بارگیری گرید صادراتی معروف به فورکادوس در پایانه‌اش در نیجر دلتا پس از این‌که بدنبال حملات در فوریه و نوامبر سال ۲۰۱۶ به مدت چند ماه در سال گذشته متوقف شده بود، از سر گرفته شده است.

تولیدکنندگان شامل سپلات پترولیوم، نفت و گاز الاند و شرکت توسعه نفت نیجریه همگی تولید روزانه این گرید را افزایش داده‌اند.

شرکت ملی نفت نیجریه در ژوییه اعلام کرده بود تولید روزانه از جمله میعانات از هدف تولید ۲.۲ میلیون بشکه در روز برای سال جاری فراتر خواهد رفت، زیرا تاسیساتی که در زمان اوج حملات مسلحانه در نیجر دلتا بسته شده بودند، فعالیت‌شان را از سر گرفته‌اند.

رئیس جمهور موقت نیجریه هفته گذشته بدنبال تهدید رهبران منطقه‌ای برای ترک مذاکراتی که به محدود کردن خشونت علیه تاسیسات نفتی کمک کرده است، مذاکرات صلح را افزایش داد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵