داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 72783
 
سه طلا و نقره برای ایران در کشتی جوانان جهان
 
پیمان بیابانی و حسین شهبازی در پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در فرانسه در وزن های 60 و 96 کیلوگرم مدال طلا گرفتند و احمد بذری در وزن 74 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸
پیمان بیابانی و حسین شهبازی در پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در فرانسه در وزن های 60 و 96 کیلوگرم مدال طلا گرفتند و احمد بذری در وزن 74 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.


به گزارش ایرنا، نخستین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان شنبه در شهر ماکون فرانسه آغاز شد.
حسین شهبازی نماینده وزن 96 کیلوگرم ایران در رقابت های جوانان جهان در دیدار فینال حریف آلمانی خود را 5 بر یک شکست داد و مدال طلای قهرمانی جهان را به گردن آویخت.
شهبازی در رقابت های این وزن ابتدا «راخیموف» از ازبکستان را 10 بر صفر برد و سپس در مرحله یک هشتم نهایی مقابل «ماندیپ» از هند 7 بر صفر پیروز شد. وی در مرحله یک چهارم نهایی نیز با نتیجه 12 بر صفر «رودزیانوک» از بلاروس را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله ٨ بر ٣ از سد «کوسیف» از روسیه گذشت و فینالیست شد.
در وزن 60 کیلوگرم نیز پیمان بیابانی دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور نخست مقابل استفان از رومانی 11 بر صفر پیروز شد.
این آزادکار اهل شهرری درمرحله یک چهارم نهایی مقابل تمورجان عثمان اوخانوف از ازبکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
بیابانی در این مرحله برای حضور در دیدار فینال به مصاف خژیک چیمبا از روسیه رفت و با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید. وی در فینال نیز سلیم کوزان از ترکیه را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
«احمد بذری» نماینده وزن 74 کیلوگرم ایران نیز پس از استراحت در دور نخست در دومین دور مقابل «نیکیتا سوکوف» از روسیه با نتیجه 8 بر 4 صاحب برتری شد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید که در این مرحله نیز ١٢ بر ٥ از سد «رابرت موره» از کانادا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
این آزادکار بهشهری در مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی جوانان جهان با نتیجه ١٦ بر ٦«پاسکالو» از مولداوی را شکست داد و به فنیال راه یافت.
وی در دیدار فینال اما مقابل جان هال مغلوب شد و مدال نقره گرفت.
در وزن 50 کیلوگرم «علیرضا گودرزی» دارنده مدال نقره نوجوانان جهان نیز در نخستین مصاف خود مقابل «راهول» از هند به روی تشک رفت و در حالیکه 6 بر صفر از حریف پیش بود، در پایان با نتیجه 10 بر 8 بازنده شد و از دور رقابت ها حذف شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵