کد مطلب: 44612
 
تامین نیاز عمده تجهیزات مکانیکی پتروشیمی
 
عضو انجمن سازندگان نفت گاز و پتروشیمی خوزستان معتقد است که عمده تجهیزات مکانیکی پتروشیمی که در این استان قرار دارد قابل بهره‌برداری بوده و این انجمن براساس مبرا ساختن نیاز در خصوص حوزه‌های نفتی شکل گرفته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۰
عضو انجمن سازندگان نفت گاز و پتروشیمی خوزستان معتقد است که عمده تجهیزات مکانیکی پتروشیمی که در این استان قرار دارد قابل بهره‌برداری بوده و این انجمن براساس مبرا ساختن نیاز در خصوص حوزه‌های نفتی شکل گرفته است.

به گزارش شانا، علی کرانی، عضو هیئت‌ علمی انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان خوزستان با اشاره به رویکرد این انجمن گفت: فناوریهای فصلی حداقل در صنایع حفاری ٦٥ تا ٧٠ درصد و در صنعت نفت ٥٠ تا ٥٥ درصد در صورت وجود اطمینان می‌تواند پاسخگوی وزارت نفت باشد، ضمن این‌که عمده تجهیزات مکانیکی پتروشیمی در استان خوزستان قابل ساخت است.

وی با اشاره به نقش انجمن سازندگان نفت، گاز و پتروشیمی در هنگام مقابله با بحرانها، افزود: با جدیت می‌توان نتیجه‌گیری کرد که تشکیل انجمن سازندگان نفت گاز و پتروشیمی خوزستان نه فقط در بحرانها می‌تواند نقش سازنده داشته باشد، بلکه با فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی هم می‌تواند نقشی بی دلیل ایفا کند.

کرانی تصریح کرد: یقینا آنهایی که در سالهای ابتدایی انقلاب در صنعت نفت بوده‌اند به خوبی واقف هستند که بعد از خروج آمریکاییها و اروپاییها، این صنعت ریشه‌ای، در خوزستان در تمام بخشهایش به دست توانای ایرانیان شکل گرفت، چه بسا در خیلی موارد نیز از نظر کارایی و کیفیت، همچنین از نظر ریالی هم مقرون به صرفه بود.

عضو هیئت‌ علمی انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان خوزستان با تاکید بر نیاز کشور به این صنعت، عنوان کرد: با گذشت سالها این صنعت نیاز به پشتوانه داشت که خوشبختانه ابتدا با ترسیم نقشه و ساخت قطعات و به دنبال آن از طریق مهندسی معکوس نیازهای پوشش داده شد و با تشکیل انجمن سازندگان قطعات و تجهیزات ساخته و دسته‌بندی شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، رئیس هیئت‌ مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با اشاره به شکل‌گیری تفاهمنامه در استان خوزستان گفت: با مساعدت دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و زغال سنگ، تفاهمنامه‌ای در استان خوزستان در حال شکل‌گیری است که سازمان استاندارد و شرکتهای مناطق نفت‌خیز و شرکت حفاری در امضای تفاهمنامه نقش دارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵