کد مطلب: 99469
 
سخنان جدید مدیرعامل توتال در مورد فاز 11
 
مدیرعامل شرکت نفتی توتال روزسه شنبه درگفت و گو با روزنامه لوموند اقتصادی، ضمن ابرازرضایت از همکاری با ایران در پارس جنوبی، تاکید کرد که با مقامات فرانسوی و اروپایی برای حمایت از سرمایه گذاری در ایران گفت و گو و رایزنی می کنیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
مدیرعامل شرکت نفتی توتال روزسه شنبه درگفت و گو با روزنامه لوموند اقتصادی، ضمن ابرازرضایت از همکاری با ایران در پارس جنوبی، تاکید کرد که با مقامات فرانسوی و اروپایی برای حمایت از سرمایه گذاری در ایران گفت و گو و رایزنی می کنیم.
به گزارش نکونیوز به نقل از ایرنا، پاتریک پویانه به پرسش خبرنگار این نشریه فرانسوی درباره سیاست های اقتصادی توتال وسرمایه گذاری های این شرکت در کشورهای مختلف پاسخ داد.
خبرنگار لوموند از پاتریک پویانه پرسید: آیا شما همچنان برادامه همکاری با ایران در پروژه گازی بااین کشور متعهدهستید. آیا اقدام آمریکا در بازنگری توافق هسته ای وین شما را نگران نکرده است؟
مدیر عامل توتال پاسخ داد: پروژه ما در ایران 'فاز 11 پارس جنوبی'، بدون هیچگونه تاخیری پیشرفت خوبی داشته است و حتی با وجود تصمیم های مبهم کنگره آمریکا، ما به فعالیت خود در آنجا ادامه خواهیم داد. اگر آمریکایی ها تصمیم بگیرند که از توافق هسته ای با ایران خارج شوند و تحریم های جدیدی علیه این کشور وضع کنند، این موضوع پرسش بزرگی در مقابل راه ما قرار خواهد داد. هنوز در این باره هیچ موضوعی مشخص نیست اما در زمان مشخص، به هر حال باید افق شرکت های اروپایی برای ادامه فعالیت در ایران مشخص شود.
مدیرعامل توتال گفت: به همین علت است که ما با مقامات فرانسوی و اروپایی برای روش های حمایت از سرمایه گذاری های انجام شده در ایران ، حتی با وجود بازگشت احتمالی تحریم ها رایزنی و همفکری می کنیم.
وی دربخشی دیگر از مصاحبه خود با لوموند، از سیاست های امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در حمایت از بخش اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت های فرانسوی در کشورهای دیگر تجلیل و قدردانی کرد.
خبرنگار لوموند پرسید: در سال ۲۰۱۷ افزایش بهای نفت خام را در بازارهای جهانی شاهد بودیم. آیا این موضوع بر عملکرد مالی گروه نفتی توتال در سال مالی گذشته تاثیری داشت؟
پاتریک پویانه پاسخ داد: عملکرد شرکت توتال درسال ۲۰۱۷، سی درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ بوده است. این عملکرد خوب شرکت توتال حاصل سه پارامتر بوده است. نخست کاهش هزینه های عملیاتی، دوم افزایش تولید و در نهایت افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی.
وی ادامه داد: ما به عملکرد خوب شرکت در سالهای آینده بسیار امیدواریم چرا که سرمایه گذاری های خوبی در ابوظبی و برزیل کرده ایم.
بر اساس توافق توتال با ایران، این شرکت ۵۰.۱ درصد سهم کنسرسیوم استخراج گاز از میدان گازی پارس جنوبی را از آن خود دارد و پس از آن، شرکت ملی نفت چین با ۳۰درصد، و پتروپارس ایران با ۱۹.۹درصد درمقام بعدی هستند.ارزش این سرمایه گذاری ۴.۸میلیارد دلار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵