کد مطلب: 80289
 
کاهش صادرات نفت عراق
 
عراق با اجرای توافق اخیر اوپک برای کاهش تولید نفت، صادرات نفت از پایانه های جنوبی را در ماه ژانویه نسبت به ماه پیش از آن کاهش داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
عراق با اجرای توافق اخیر اوپک برای کاهش تولید نفت، صادرات نفت از پایانه های جنوبی را در ماه ژانویه نسبت به ماه پیش از آن کاهش داد.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد: همسو با اجرای تعهد عراق برای کاهش تولید نفت در قالب توافق اخیر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، صادرات نفت از پایانه های جنوبی این کشور در ماه ژانویه نسبت به نقطه اوج آن در ماه دسامبر سال ٢٠١٦، کمتر شد.

فردی مطلع از اطلاعات صنعت نفت عراق اعلام کرد: مجموع صادرات این کشور در ماه ژانویه با ١٨٧ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه پیش از آن به سه میلیون و ٢٧٨ هزار بشکه در روز رسید.

به گفته منبع یاد شده، صادرات شرکت نفت جنوب عراق در ماه ژانویه به سه میلیون و ٢٧٨ هزار بشکه در روز و صادرات شرکت نفت شمال این کشور در این دوره به ٤٥ هزار بشکه در روز می رسید.

جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق، پیش از این اعلام کرد که در ماه دسامبر سال ٢٠١٦ میلادی، صادرات نفت از جنوب این کشور به رقم بی سابقه سه میلیون و ٥١٠ هزار بشکه در روز رسیده بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵