داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18620
 
برخی نمایندگان به تولید ملی اعتقادی ندارند!
 
عضو کارگروه حمایت از تولید با ابراز تاسف نسبت به رد شدن کلیات طرح حمایت از تولید ملی در جلسه امروز مجلس گفت: مجلس اگر نظر کارشناسی کمیسیون تخصصی خود را قبول ندارد، پس دیگر نظر چه کسی را قبول دارد؟!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۲
آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، توضیح داد: من بابت رای امروز نمایندگان مجلس به رد کلیات طرح حمایت از تولید ملی انتقاد داشته و از آن متاسف هستم. این طرح قرار بود درسال ۱۳۹۱ و در سال حمایت از تولید ملی نهایی شود که این کار به سال جاری موکول شد. حالا شاهد این هستیم که باز هم طرح حمایت از تولید ملی با تاخیر در تصویب و اجرا مواجه شده است.
وی توضیح داد: طرح حمایت از تولید ملی در سال گذشته و امسال در کمیسیون‌های اقتصادی مجلس بارها مورد بررسی قرار گرفت. در اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن و مرکز پژوهش‌های مجلس این طرح مورد بررسی قرار گرفت و جای تاسف است که نمایندگان مجلس بعد از این همه بررسی کارشناسی باز هم امروز به کلیات طرح حمایت از تولید ملی رای مخالف دادند.
وی افزود: دقیقا مشخص نیست که چرا کلیات طرح حمایت از تولید ملی رای نیاورد. این موضوع نگران‌کننده است؛ به طوری که دو نفر از نمایندگان مجلس امروز در حمایت از سیستم بانکی سخن گفتند که به نظر می‌رسد این اظهارات در رد کلیات طرح حمایت از تولید ملی موثر بوده است.
خالقی خاطرنشان کرد: این استدلال مطرح می‌شود که به دلیل طرح پیشنهاد کاهش نرخ مالیات واحدهای تولیدی و مغایرت این پیشنهاد با قانون برنامه پنجم توسعه، کلیات طرح حمایت از تولید ملی رد شد. اما می‌شد همانند بسیاری از موارد دیگر قوانین قبلی را که مجلس تصویب کرده بود بار دیگر مورد بازنگری قرار داد که قانون مالیات نیز از‌ آن جمله است.
عضو کارگروه حمایت از تولید با اشاره به اینکه نباید یک طرح بزرگ تنها به خاطر چند ایراد جزیی این چنین زیر سوال برود، افزود: قرار نبود با اجرای طرح حمایت از تولید ملی معجزه‌ای رخ دهد. بعضا مطرح می‌شد که برای تصویب این طرح باید قوانین کار و تجارت اصلاح می‌شد که چنین بحثی مطرح نبود.
خالقی با اشاره به اینکه مجلس امروز کارنامه موفقی را از خود در زمینه حمایت از تولید ملی بر جای نگذاشت، افزود:‌ به نظر می‌رسد عده‌ای از نماینگان مجلس هیچ اعتقادی به تولید ملی ندارند. اگر می‌خواهیم امسال حماسه اقتصادی رخ دهد باید کار ویژه‌ای انجام دهیم اما تصمیم امروز نمایندگان مجلس برخلاف تحقق حماسه اقتصادی بود.
وی افزود: قرار شده است که طرح حمایت از تولید ملی به کمیسیون تخصصی آن برگردانده شود تا خلاصه‌تر شود. امیدواریم این رفت و برگشت باعث آسیب دیدن طرح نشود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵