کد مطلب: 85860
 
گفت و گو با پرسابقه ترین مدیرعامل حاضر در لیگ برتر بسکتبال
پتروشیمی بندرامام، چگونه قهرمان بسکتبال ایران شد؟
 
تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام با پیروزی در سومین دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال ایران، جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برد تا قهرمان قاطع ایران شود. این چهارمین قهرمانی پتروشیمی بندرامام در لیگ برتر بسکتبال ایران است.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام با پیروزی در سومین دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال ایران، جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برد تا قهرمان قاطع ایران شود. این چهارمین قهرمانی پتروشیمی بندرامام در لیگ برتر بسکتبال ایران است.
به گزارش نکونیوز، شاگردان مهران شاهین‌طبع پنجشنبه در سالن ۱۷ شهریور آبادان میهمان پالایش نفت این شهر بودند و پس از دو پیروزی خانگی در بندرامام، سومین پیروزی را از آن خود کرده و قهرمانی را جشن بگیرند.
این دیدار با برتری بی‌چون و چرای پتروشیمی بندر امام آغاز شد و کوارتر نخست ۳۰ بر ۱۶ به سود این تیم به پایان رسید. در کوارتر دوم شاهد برتری ۲۵ بر ۲۳ نفت آبادان بودیم اما در مجموع و در نیمه اول، پتروشیمی بندرامام با پیروزی ۵۳ بر ۴۱ به رختکن رفت.
در کوارتر سوم دو تیم به تساوی ۱۳ بر ۱۳ دست پیدا کردند تا پتروشیمی بندر امام با نتیجه ۶۶ بر ۵۴ از میزبان آبادانی خود پیش بیافتد. در کوارتر چهارم و پایانی این مصاف نتیجه ۲۴ بر ۱۶ به سود پتروشیمی بندر امام رقم خورد تا این تیم با پیروزی ۹۰ بر ۷۵ برای چهارمین بار در تاریخ لیگ برتر جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
تیم پتروشیمی بندر امام برای اولین بار با هدایت مهران حاتمی با شکست دادن مهرام تهران به قهرمانی لیگ برتر ۹۲-۹۱ دست یافت. درلیگ برتر ۹۳-۹۲ نیز این تیم در بازی نهایی توانست مهرام تهران را شکست دهد و برای بار دوم قهرمان ایران شود.
این تیم در سال ۹۴–۹۵ در فینال لیگ برتر کشور، با مربیگری مهران شاهین طبع، با چهار پیروزی پیاپی برابر تیم پالایش و پخش آبادان، به مقام قهرمانی دست یافت و امسال نیز با تکرار پیروزی در مقابل پالایش نفت آبادان، چهارمین قهرمانی را کسب کرد. این تیم سابقه ۳ دوره نایب قهرمانی در لیگ برتر را هم دارد و نخستین باشگاهی است که در ایران آکادمی بسکتبال در رده های پایه ایجاد کرده است.
شاپور یاوری مدیرعامل باشگاه باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام از مدیران قدیمی و موفقی است که نقش مهمی در قهرمانی این تیم داشته است. یاوری ازسال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در باشگاه پتروشیمی بندرامام آغازکرد و به غیر از یک مقطع زمانی کوتاه، مدیریت این باشگاه را بر عهده داشته است.
شاپور یاوری پس از قهرمانی در لیگ برتر پتروشیمی، در برنامه زنده ورزش خوزستان گفت که باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام در رسیدن به اهداف و برنامه‌ریزی‌های خود موفق عمل کرده است. او در مورد لیگ برتر بسکتبال کشور و چهارمین قهرمانی پتروشیمی بندر امام در این رقابت‌ها گفت: امسال در بسکتبال ایران سال استثنایی و متفاوت بود و شاهد یکی از طولانی‌ترین و فرسایشی‌ترین لیگ‌های کشور بودیم. ناچار بودیم برای شرکت در جام باشگاه‌های آسیا در چین تیم خود را زودتر ببندیم و زودتر از دیگر تیم‌ها آماده شویم. از اوایل مهر ماه تیم را به چین اعزام کردیم و یک ماه پیش‌تر از آن نیز وارد اردو شدیم و حدود ۱۰ ماه تیم در اردوها و مسابقات مختلف شرکت کردیم و بعد از آن هم مسابقات غرب آسیا در اردن و پس از عید نوروز نیز رقابت‌های نفسگیر پلی‌آف و فینال‌ها بازیکنان، کادر فنی و همه مجموعه دست‌اندر کار را خسته کرد.
مدیرعامل باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام خاطرنشان کرد: خوشبختانه نتیجه همه این زحمات قهرمانی بود و هدفی بود که برنامه‌ریزی شده بود و الحمدالله به آن دست پیدا کردیم و خوشحال هستیم که در آستانه ماه مبارک رمضان این اتفاق افتاد و شادی ما را دو چندان کرد.

یاوری متذکر شد: در موفقیت و نتیجه گرفتن یک تیم تمام عوامل تأثیر دارند و نمی‌توان گفت فقط بازیکن یا فقط مربی و کادر فنی و باشگاه مؤثر هستند. همه باید دست به دست هم بدهند و از ابتدای
یاوری گفت: عوامل زیادی در موفقیت تیم پتروشیمی بندر امام دخیل بودند، ابتدا باید از مدیر عامل شرکت پتروشیمی بندر امام مهندس امیری که ورزشی و ورزش دوست هستند و در این چند سال از ما حمایت کردند کمال تشکر را داشته باشم. از هیأت مدیره شرکت پتروشیمی بندر امام و هیأت مدیره باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام که در همه شرایط کنار ما بودند، همکاران خودم در باشگاه، در سطح شهرستان از فرماندار بندر ماهشهر، اداره ورزش و جوانان، هیأت بسکتبال شهرستان و هیأت بسکتبال استان خوزستان آقای پرنیاک و مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان جناب آقای رحیمی و همکارانشان پابه‌پای ما از ایران تا چین و اردن در همیشه کنارمان بودند و پوشش می‌دادند و از مدیرکل پیشین ورزش و جوانان آقای کیانی‌زاده و مدیرکل فعلی آقای حیدری کمال تشکر را دارم
کار تا انتهای کار با هماهنگی کامل کار کرد، ما دو تورنمت سنگین جام باشگاه‌های آسیا و غرب آسیا و مسابقات لیگ برتر را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه این هماهنگی و همدلی بین تمام مجموعه پتروشیمی بندر امام وجود داشت و منجر به قهرمانی تیم شد.
وی افزود: تیم نفت آبادان برای قهرمانی بسته شده بود، تیم بسیار خوبی بود بازیکنان بسیار خوبی داشت و مجموعه آنها هیچ کمبودی نداشتند ما نیز روی این مسأله کار کردیم و برنامه‌ریزی کردیم و آماده شدیم تا از این مصاف سربلند بیرون بیاییم. مدیریت شرکت پتروشیمی بندر امام و فرماندار در این مسیر حمایت بسیار خوبی کردند و مردم شهرستان اعم از بندر ماهشهر، بندر امام، شهر چمران و شهرک بعثت نیز حمایت می‌کردند و انتظار داشتند قهرمانی تکرار شود و چیزی کمتر از قهرمانی از ما نمی‌خواستند. تلاش بسیار زیادی شد این اتفاق بیافتد.
مدیرعامل باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام تصریح کرد: سه بازی فینال بسیار سخت و سنگین بود و بازی اول نیز بسیار پابه‌پا و پرهیجان پیش می‌رفت و بازی دوم سبک‌تر شد و نتیجه بهتری گرفتیم، در آبادان نیز غیر از کوارتر اول نفت آبادان بسیار خوب و جان‌دار بازی کرد اما در کوارتر اول نتیجه و اختلاف امتیاز لازم را به دست آورده بودیم. خوشبختانه در این بازی هم توانستیم نتیجه لازم را به دست آوریم هم هیچکدام از بازیکنانمان دچار مصدومیت و آسیب‌دیدگی نشده و سالم از زمین مسابقه خارج شوند.
یاوری یادآور شد: نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که ملی‌پوشان ما سال‌هاست که بلافاصله بعد از پایان لیگ برتر به تیم ملی دعوت می‌شوند و در اردوهای مختلف شرکت می‌کنند و چند ماه تابستان درگیر هستند و پس از آن مجدداً باید وارد رقابت‌های لیگ شوند این مسأله برای آنها بسیار خطرناک و شکننده است و مسؤولان فدراسیون بسکتبال که بسیار هم دلسوز هستند باید به این موضوع توجه کنند و شرایطی فراهم شود که بازی‌های ملی تا جایی که امکان دارد کمتر شود یا لیگ برتر کوتاه‌تر شود.
وی اضافه کرد: تعداد تیم‌های لیگ برتر کم است و هر سال شاهد ریزش هستیم و فدراسیون با محدودیت‌هایی در این زمینه مواجه است. بازیکنان ملی‌پوش سرمایه‌های ما هستند و فدراسیون باید برنامه‌ریزی کند که این سرمایه‌ها دچار آسیب دیدگی نشوند.
مدیرعامل باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام به فعالیت این باشگاه در ورزش پایه اشاره کرد و گفت: سازمان‌ها مسؤولیت و وظیفه اجتماعی برعهده دارند که باید به آن بپردازند، پتروشیمی بندر امام نیز از سال‌های قبل این وظیفه و مسؤولیت را به خوبی احساس کرده و در این زمینه پا به عرصه ورزش گذاشته و هزینه سنگینی را متقبل می‌شود. منطقه‌ای که باشگاه در آن فعالیت می‌کند شهر چمران و شهرک بعثت است که نسبتاً محروم بوده و امکانات رفاهی و ورزشی آنچنانی در آن وجود ندارد.
یاوری اظهار کرد: وجود ورزشکاران و تیم‌های ورزشی انگیزه بالایی به مردم و جوانان این منطقه می‌دهد و روز به روز گرایش به ورزش حرفه‌ای بیشتر و بیشتر شده و پتروشیمی بندر امام در رشته‌ها و رده‌های سنی مختلف در بخش بانوان و آقایان در لیگ‌های برتر و دسته یک به تیم‌داری می‌پردازد و در رده‌های زیر ۱۸ سال و زیر ۱۶ سال با استفاده از بازیکنان بومی و کادر فنی بومی جنب و جوش و شور و شوق خوبی ایجاد کرده است.
وی در ادامه به حواشی به وجود آمده در دیدار پایانی لیگ برتر بسکتبال اشاره کرد و افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر حواشی در تمام رشته‌های مختلف ورزشی وارد شده، اما چون بسکتبال به ورزش دانشگاهی معروف است انتظار نمی‌رود این اتفاقات در آن بیافتد. وارد ریز اتفاقات دیروز نمی‌شوم اما بازیکنی داریم به اسم حامد حدادی، سؤال من این است در استان خوزستان و کشور چند حامد حدادی وجود دارد؟ اینها افتخار و اسطوره هستند. کشورهای مختلف این بازیکن را می‌شناسند و با او با احترام برخورد می‌کنند، چه اتفاقی افتاده که ما با اسطوره خود این رفتار را می‌کنیم. چرا حامد حدادی در استان خود باید دچار رنجش شود و احساس آرامش نکند.
یاوری خاطرنشان کرد: مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از اینکه این الفاظ علیه این بازیکن استفاده شد دلخور و این مسأله باعث رنجش وی شد، انتظار من این است باید همه دست به دست هم بدهیم و این اتفاقات را جمع کنیم و محیط‌های ورزشی را سالم‌سازی کرده و به اسطوره‌های خود احترام بگذاریم.
وی به رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا در چین نیز اشاره کرد و گفت: چین پس از ۱۴ سال وارد قضیه شد و میزبانی ۳ سال را گرفتند. میزبانی سال گذشته آنها بسیار خوب انجام شد و حرفه‌ای رفتار کردند. بازیکنان بسیار خوبی در اختیار داشتند و دو بازیکن خوب خارجی گران قیمت گرفته بودند. تیم‌هایی که شرکت می‌کنند پرقدرت حاضر می‌شوند.

مدیرکل باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام تصریح کرد: ما نیز باید کم کم دنبال بستن تیم آینده باشیم، اول مهرماه مسابقات آسیایی آغاز می‌شود و فرصت زیادی نداریم. باید بازیکنان خارجی و داخلی خود را انتخاب و اردو برگزار کنیم. از عملکرد دکتر شاهین‌طبع رضایت داریم. باید موضوع بررسی شود، هیأت مدیره نظر بدهد خود آقای شاهین‌طبع نیز باید ابراز تمایل کنند و بازیکنان نیز باید بر اساس شرایط تیم ملی مورد بررسی قرار داده و انتخاب کنیم.
یاوری اظهار کرد: عوامل زیادی در موفقیت تیم پتروشیمی بندر امام دخیل بودند، ابتدا باید از مدیر عامل شرکت پتروشیمی بندر امام مهندس امیری که ورزشی و ورزش دوست هستند و در این چند سال از ما حمایت کردند کمال تشکر را داشته باشم. از هیأت مدیره شرکت پتروشیمی بندر امام و هیأت مدیره باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام که در همه شرایط کنار ما بودند، همکاران خودم در باشگاه، در سطح شهرستان از فرماندار بندر ماهشهر، اداره ورزش و جوانان، هیأت بسکتبال شهرستان و هیأت بسکتبال استان خوزستان آقای پرنیاک و مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان جناب آقای رحیمی و همکارانشان پابه‌پای ما از ایران تا چین و اردن در همیشه کنارمان بودند و پوشش می‌دادند و از مدیرکل پیشین ورزش و جوانان آقای کیانی‌زاده و مدیرکل فعلی آقای حیدری کمال تشکر را دارم.
وی همچنین به فعالیت‌های حرفه‌ای این باشگاه در لیگ‌های مختلف اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوباتی که داریم در سه رشته ورزشی بسکتبال، تنیس روی میز و شطرنج بانوان در لیگ برتر فعالیت می‌کردیم، شطرنج بانوان که پنج یا شش سال متوالی قهرمان کشور شده بود، سال گذشته با آقایان ادغام شد و در حال حاضر فقط در رشته‌های بسکتبال و تنیس روی میز در حال فعالیت هستیم.
مدیرعامل باشگاه ورزشی پتروشیمی بندر امام در پایان در پاسخ به پیامک یکی از مخاطبان برنامه که خواستار حضور مستمر حامد حدادی در طول تمام لیگ برتر در تیم پتروشیمی بندر امام شده بود، گفت: ما نیز دوست داریم بیشتر از این در خدمت حامد حدادی باشیم اما تا آنجایی که اطلاع دارم قرارداد دو ساله با باشگاه سیچوان چین دارد و آنجا از محبوبیت فراوانی نیز برخوردار است.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵