کد مطلب: 89190
 
تامین فاینانس برای پالایشگاه زاگرس
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از تصویب تامین 700 میلیون دلار فاینانس (اعتبار اسنادی بلند مدت) برای راه اندازی پالایشگاه زاگرس این استان در سیستم بانکی خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از تصویب تامین 700 میلیون دلار فاینانس (اعتبار اسنادی بلند مدت) برای راه اندازی پالایشگاه زاگرس این استان در سیستم بانکی خبر داد.

به گزارش ایرنا، سید نعیم امامی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مطابق برنامه ریزی های انجام شده این پالایشگاه در شهرستان سامان راه اندازی می شود، افزود:اطلاعات تکمیلی، میزان اشتغال، سرمایه گذاری این طرح بزودی اعلام می شود و این فاینانس روز سه شنبه به تصویب رسیده است.
به گفته وی، کمبود سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، مشکل تامین مواد اولیه، تحریم های اقتصادی و نبود بازار فروش تولیدات تا پیش از سال 92 واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در کشور و این استان را دچار رکود کرد.
وی افزود: هم اینک تولید در کشور به خصوص در چهارمحال و بختیاری، درگیر مشکل تامین مواد اولیه و بازار فروش است که این مشکل با تعمیق روابط بین الملل و گسترش بازارهای هدف صادراتی، حل می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برای رسیدن به آرامش و توسعه تولید در کشور باید سهم هدفمندی یارانه ها به بخش صنعت که قرار بود در بخش تامین انرژی صنایع هزینه شود، تعیین تکلیف و تخصیص یابد.
امامی گفت:در برخی موارد قاچاق کالا و واردات همسو با تولیدات داخلی، توان تولید و رقابت برای تولیدکنندگان را کاهش داده است.
به گفته وی، مطابق برنامه ریزی های انجام شده بخش صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری امسال ایجاد 4 هزار و 500 فرصت شغلی را متعهد شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز نرخ بالای تسهیلات بانکی را مشکل تولید کننده دانست و گفت: در تمامی کشورها نرخ تسهیلات برای تولیدکنندگان زیر 5 درصد است.
سید محمدرضا نبوی اظهار کرد:بخش دیگری از مشکلات تولید کنندگان مربوط به مالیات برارزش افزوده است.
به گزارش ایرنا، در این مراسم تولید کنندگان مباحثی همچون نبود فضای اعتماد بین بانکها، دستگاههای دولتی و تولید کنندگان، نرخ بالای تسهیلات بانکی، مشکلات مالیاتی، نداشتن امنیت قضایی و حرمت اجتماعی تولید کنندگان را از جمله مشکلات تولیدکنندگان عنوان کردند.
در این مراسم از فعالان 20 واحد تولیدی و صنعتی برتر و فعال در چهارمحال و بختیاری تقدیر شد.
یکهزار و 127 واحدتولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵