گره تحریمها هنوز باز نشده و همین موضوع برگزاری کنفرانس رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران را تا آبان ماه سال آینده به تاخیر انداخته است
 
 
 
کد مطلب: 42100
 
باز هم تاخیر در رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران
رابطه تحریم و قراردادهای نفتی پررنگتر می شود
 
باز هم رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران به تاخیر افتاد تا برای چهارمین مرتبه، تاریخ جدیدی برای برگزاری کنفرانس رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران در لندن اعلام شود : آبان ۹۴.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۸
باز هم رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران به تاخیر افتاد تا برای چهارمین مرتبه، تاریخ جدیدی برای برگزاری کنفرانس رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران در لندن اعلام شود : آبان ۹۴.
به گزارش نکونیوز، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، امیدها برای رفع تحریمها و بازگشت شرکتهای بین المللی نفتی به ایران به منظور مشارکت در پروژه ها قوت گرفت و به همین دلیل برگزاری این کنفرانس در اسفند سال ۹۲ برنامه ریزی شد. اما علیرغم توافقهای ایران و غرب در مذاکرات هسته ای و رفع برخی تحریمها، زمینه بازگشت شرکتهای غربی فراهم نشد. در واقع گام اول برای بازگشت شرکتهای غربی به پروژه های نفت و گاز ایران، رفع تحریمها بود و گام دوم، اصلاح قراردادها با رفع نقاط ضعف گذشته آن تا امکان حضور مثبت این شرکتها در ایران فراهم شود. اما تحریمها به طور کامل لغو نشد و کنفرانس لندن به تابستان ۹۳ موکول شد. عدم نتیجه گیری در مذاکرات، برگزاری کنفرانس رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران را به سوم تا پنجم اسفند امسال موکول کرد، اما گره تحریمها هنوز باز نشده و همین موضوع برگزاری کنفرانس رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران را تا آبان ماه سال آینده به تاخیر انداخته است. به نظر می رسد بر خلاف آنچه پس از روی کار آمدن دولت جدید پیش بینی می شد، باز شدن گره تحریمها و رفع تردیدهای سیاسی شرکتهای غربی بسیار طولانی تر شده اما با این وجود سرنوشت پروژه های نفت و گاز همچنان به تحریمها گره خورده و این نمی تواند پیام مثبتی برای صنعت نفت ایران باشد. تا زمانی که سرنوشت قراردادها و پروژه ها با تحریمها گره خورده باشد، نمی توان از فرصتها به نحو مطلوب استفاده کرد و خیلی زود، فرصت دولت کنونی به پایان می رسد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵