داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104509
 
قطعی برق اطلاع داده می شود
 
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با تاکید بر اینکه هیچ برنامه دراز مدتی برای قطعی برق در کشور نداریم، گفت: هرگونه قطعی برق از طریق شرکت‌های توزیع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با تاکید بر اینکه هیچ برنامه دراز مدتی برای قطعی برق در کشور نداریم، گفت: هرگونه قطعی برق از طریق شرکت‌های توزیع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمودرضا حقی فام درباره قطعی‌های احتمالی برق در روزهای آتی اظهار داشت: شرکت مدیریت شبکه برق ایران قرار شد، با توجه به درجه حرارت مناطق مختلف و وضعیت مصرف برق کشور، مصرف کل را برای روز بعد پیش‌بینی کند.

وی ادامه داد: این پیش بینی بر اساس مناطق کشور انجام می شود و اگر شبکه برق ایران احساس کرد که تولید و محدودیت های انتقال و توزیع و امثالهم برای آن مناطق پاسخگو نیست، محدودیت‌ها به شرکت برق‌های منطقه‌ای اعلام کرده و مشخص شود، هر کدام از مناطق چقدر در این محدودیت سهم دارند.

حقی فام تصریح کرد: برای انجام این موضوع، دیسپاچینگ برق منطقه‌ای با شرکت توزیع هماهنگ خواهند شد و این محدودیت‌ها بین شرکت‌های توزیع تقسیم و آنها نیز بین مناطق داخل شهرها تقسیم می‌کنند و بر این اساس هر محدودیتی حتما از قبل اطلاع رسانی لازم به مردم خواهد شد.

معاون توزیع توانیر اعلام کرد: ما هیچ برنامه محدودیت دراز مدت برای کشور نداریم و ممکن است، در طول هفته یکی دو روز به خاطر افزایش درجه حرارت این محدودیت‌ها اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه به مناطق کشور جدول احتمالی داده شده است، عنوان کرد: اگر مردم در آن مناطق توانستند مدیریت مصرف انجام دهند، آن محدودیت لغو و ممکن است در آن منطقه هیچ خاموشی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان توانسته است، مصرف خود را 500 مگاوات نسبت به پارسال کاهش دهد و در حوزه خوزستان هیچ گونه خاموشی نخواهد داشت و محدودیتی ندارند، گفت: بدیهی است برق در استان و منطقه‌ای قطع می‌شود که مصرف خود را به اندازه محدودیت‌ها کاهش نداده باشند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بیان داشت: طبق برآورد شرکت مدیریت شبکه برق ایران، جمع روزهای این محدودیت‌ها، حداکثر 15 روز است و این ایام به هیچ وجه پیوسته نخواهد بود و بر اساس شرایط افزایش دما و مصرف این محدودیت ها اعمال می شود.

به گفته حقی فام، این طرح از پنج استان اصفهان، مشهد، همدان، البرز و کرمانشاه آغاز شده و از فردا در کل کشور اجرایی خواهد شد.

طی دو روز گذشته خبرگزاری فارس، گزارشهای مردمی متفاوتی را از انتظار مردم مبنی بر اعلام خاموشی و جدول زمان بندی منتشر کرد که امروز مسوولان ارشد وزارت نیرو اعلام کردند که هرگونه برنامه برای قطعی را اعلام خواهیم کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵