کد مطلب: 107704
 
ابلاغ نظام استانداردسازی در نفت
 
وزیر نفت، آیین‎نامه نظام استانداردسازی صنعت نفت را به منظور تعیین، بازنگری و نظارت بر حسن اجرای استانداردهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش ابلاغ کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱
وزیر نفت، آیین‎نامه نظام استانداردسازی صنعت نفت را به منظور تعیین، بازنگری و نظارت بر حسن اجرای استانداردهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، در این آیین‌نامه که از سوی بیژن زنگنه به قائم‎مقام و معاونان وزیر، همچنین مدیران کل و رؤسای واحدهای مستقل ستادی وزارت نفت ابلاغ شده، مدیریت و راهبری فرآیند استانداردسازی و نظارت بر اجرای آن در صنعت نفت ایران با محوریت معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، ایجاد زمینه مناسب در وزارت نفت و شرکت‌های اصلی و فرعی تابعه برای همکاری با سازمان ملی استاندارد ایران و کلیه ذی‌نفعان در بخش‎های دولتی و غیردولتی در فرآیند استانداردسازی صنعت نفت و ایجاد زمینه مناسب در وزارت نفت و شرکت‎های اصلی و فرعی تابعه برای نظارت بر اجرای استانداردهای صنعت نفت ایران هدفگذاری شده است.

بر اساس آیین‎نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت، ارکان اصلی استانداردسازی در صنعت نفت ایران، شورای سیاستگذاری استاندارد، معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، کمیته‌های استانداردسازی در شرکت‎های اصلی و کمیته‌های تخصصی استاندارد است. در این آیین‎نامه، ترکیب اعضا و شرح وظایف هر یک از این ارکان تشریح شده است.

آیین‎نامه نظام استانداردسازی در صنعت نفت ایران در اجرای بند «۳» از جزء «الف» ماده (۳) قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و تبصره‌های «۱» و «۳» از ماده (۳) و ماده (۴) قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد ابلاغ شده و موضوع این آیین‎نامه با برخی اسناد بالادستی از جمله بخشی از بند «ج» سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با عنوان توسعه و ارتقای استانداردهای ملی و انطباق نظام‎های ارزیابی کیفیت، بند «۲۴» سیاست‎های کلی اقتصاد مقاومتی با عنوان «افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آنها»، بندهای «۳»، «۱۶»، «۱۷» و «۳۰» قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و «قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد» مصوب مجلس شورای اسلامی مرتبط است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵