داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 38330
 
رکورد کمترین قیمت سبد نفتی اوپک بار دیگر شکست
 
قیمت سبد نفتی اوپک بار دیگر رکورد کمترین رقم خود در سال جاری میلادی را شکست و ۷۷.۲۷ دلار معامله شد؛ این درحالی است که گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد نوع اقدام اوپک در آستانه نشست این سازمان وجود دارد. خبرگزاری فارس: رکورد کمترین قیمت سبد نفتی اوپک بار دیگر شکست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۹
قیمت سبد نفتی اوپک بار دیگر رکورد کمترین رقم خود در سال جاری میلادی را شکست و ۷۷.۲۷ دلار معامله شد؛ این درحالی است که گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد نوع اقدام اوپک در آستانه نشست این سازمان وجود دارد.
خبرگزاری فارس: رکورد کمترین قیمت سبد نفتی اوپک بار دیگر شکست

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز سه شنبه با کاهش ۱.۷۱ دلاری نسبت به روز پیش از آن ۷۷.۲۷ دلار معامله شد.

سبد نفتی اوپک روز دوشنبه ۷۸.۹۸ دلار فروخته شده بود. به این ترتیب، سبد نفتی اوپک بار دیگر رکورد کمترین قیمت خود را شکست و برای نخستین بار در ۱۱ ماه نوامبر برابر با ۲۰ آبان ماه بشکه‌ای ۷۷.۲۷ دلار فروخته شد.

بالاترین قیمت سبد نفتی اوپک در ۱۹ ژوئن برابر با ۱۱۰.۲۶ دلار رقم خورد. این نوع نفت از آن زمان تاکنون حدود ۳۳ دلار از ارزش خود را از دست داده است.

قیمت سبد نفتی اوپک درحالی روند نزولی را به سرعت طی می‌کند که تحلیلگران به نشست آینده این سازمان در اواخر این ماه چشم دوخته‌اند و گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد کاهش یا عدم کاهش تولید از سوی این سازمان وجود دارد اما رویترز در گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که مذاکرات محرمانه برای کاهش تولید میان اعضا شدت گرفته است.

در این گزارش آمده است که اگر توافقی برای کاهش صورت نگیرد، احتمال کاهش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای غیر رسمی وجود دارد اما تحلیلگران معتقدند که یا کاهشی صورت نمی‌گیرد یا اگر بگیرد آنچنان بزرگ و تاثیرگذار بر قیمت‌ها نخواهد بود.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵