کد مطلب: 91070
 
نشت نفت در منطقه دارخوین شادگان
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان از نشت نفت خط لوله انتقال نفت منطقه دارخوین به زمین های کشاورزی پیرامون خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان از نشت نفت خط لوله انتقال نفت منطقه دارخوین به زمین های کشاورزی پیرامون خبر داد.

سید محمد حسن فقیه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: لوله های نفتی در چند سال اخیر به طور مرتب دارای شکستگی و نشتی در این منطقه می شوند و علاوه بر ایجاد خسارت بر زمینهای کشاورزی گاها به عنوان یک تهدید جدی برای رودخانه کارون که در نزدیکی و مجاورت آن می باشد به شمار می رود.

وی افزود: در همین زمینه در پی وصول گزارش مبنی بر نشت نفت در حوزه بخش دارخوین، کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست شادگان با حضوردر منطقه دارخوین و اقدام سریع در اطلاع رسانی به شرکت متولی موضوع با شناسایی نقطه آلایندگی اقدامات لازم برای مهار نشت نفت و جلوگیری از آلودگی اراضی کشاورزی ظرف ۱۲ ساعت صورت دادند.

فقیه گفت: به دلیل عبور این خط از اراضی کشاورزی و انجام عملیات کشاورزی شاهد شکستگی و نشت شده که هم باعث آسیب و خسارت به زمینهای کشاورزی منطقه شده و هم تهدید برای رودخانه کارون شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان در پایان با بیان لزوم متعهد بودن شرکت متولی خط مذکور نسبت به کنترل وضعیت، به تشکیل پرونده و پیگیری از طریق مقامات قضایی اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵