کد مطلب: 72216
 
نتیجه نظرسنجی نکونیوز درباره بررسی قراردادهای نفتی در مجلس
 
نتیجه نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز درباره بررسی قراردادهای نفتی در مجلس نشان می دهد ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی با بررسی این قراردادها در مجلس مخالفند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۶
نتیجه نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز درباره بررسی قراردادهای نفتی در مجلس نشان می دهد ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی با بررسی این قراردادها در مجلس مخالفند.
این نظرسنجی برای یافتن پاسخ این پرسش که "آیا بررسی قراردادهای نفتی در مجلس را صحیح می دانید؟" در صفحه اصلی سایت نکونیوز قرار گرفت که ۶۱ درصد به این پرسش پاسخ منفی دادند. منتقدان قراردادهای نفتی اعتقاد دارند که الگوی جدید قراردادهای نفتی باید در مجلس تصویب شود درحالیکه دولت و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس و همچنین رییس مجلس شورای اسلامی بر این اعتقادند که طبق قانون، مجلس نمی تواند مصوبات هیات دولت را بررسی و تصویب کند و صرفا بررسی این مصوبات در هیات تطبیق قوانین مجلس امکانپذیر است که به گفته علی لاریجانی، هم اکنون این کار در حال اجراست.
هرچند جلسه مجلس برای بررسی الگوی جدید قراردادهای نفتی با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت در روز یکشنبه به صورت غیرعلنی برگزار شد، اما مجموع خبرهای انعکاس یافته از آن جلسه حکایت از نزدیک شدن مواضع اغلی نمایندگان با دولت دارد و به همین دلیل بررسی الگوی جدید قراردادهای نفتی صرفا در هیات تطبیق قوانین مجلس صورت می گیرد.
شایان ذکر است پس از ایراداتی که به مصوبه اول هیات وزیران درباره قراردادهای نفتی که ۸ مهر ۹۴ به تصویب رسیده بود صورت گرفت، متن این الگو اصلاح شد و در جلسه ۱۳ مرداد ۹۵ به تصویب رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵