کد مطلب: 99316
 
افزایش قیمت ارز و طلا
 
با وجود نوسان ۱۳۰۰ ریالی قیمت دلار در بازار آزاد در معاملات امروز (چهارشنبه) قیمت آن نسبت به دیروز ۲۸۰ ریال افزایش یافت و ۴۵ هزار و ۹۵۰ ریال داد و ستد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
با وجود نوسان ۱۳۰۰ ریالی قیمت دلار در بازار آزاد در معاملات امروز (چهارشنبه) قیمت آن نسبت به دیروز ۲۸۰ ریال افزایش یافت و ۴۵ هزار و ۹۵۰ ریال داد و ستد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بازار ارز روز پر نوسانی را پشت سر گذاشت؛ قیمت دلار که در آغاز معاملات امروز ۴۵ هزار و ۸۸۰ ریال بود، بین ۴۵ هزار و ۷۷۰ ریال تا ۴۶ هزار و ۱۵۰ هزار ریال نوسان داشت و در نهایت در کانال ۴۵ هزار ریالی آرام گرفت.
صرافی های منتخب بانک مرکزی امروز هر دلار آمریکا را به صورت عمده ۴۵ هزار و ۳۵۰ ریال و به صورت خرد ۴۵ هزار و ۴۰۰ ریال به صرافی های مجاز عرضه می کردند و هر اسکناس یورو نیز ۵۷ هزار و ۷۰۰ ریال به فروش می رفت تا تقاضای بازار پوشش داده شود.
با این همه، علاوه بر دلار، قیمت یورو نیز در داد و ستدهای امروز مسیر افزایشی به خود گرفت و با رشد ۵۶۰ ریالی نسبت به پایان معاملات دیروز ۵۸ هزار و ۲۴۰ ریال فروخته شد؛ هر پوند انگلیس نیز با رشد ۱۷۰ ریالی ۶۶ هزار و ۹۳۰ ریال در تابلوهای صرافی ها قیمت خورد.
امروز قیمت درهم امارات تغییری نداشت و ۱۲ هزار و ۸۵۰ ریال عرضه شد.
در سامانه نظارت ارز (سنا) که میانگین فروش ارزهای عمده در صرافی های مجاز سراسر کشور درج می شود، هر دلار ۴۵ هزار و ۳۸۶ ریال، یورو ۵۶ هزار و ۵۳۳ ریال و درهم ۱۲ هزار و ۵۹۶ ریال اعلام شده است.

** بازار طلا بر مدار رشد
قیمت ها در بازار طلا نیز روی مدار رشد بود؛ هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۹۷ هزار ریال افزایش ۱۴ میلیون و ۹۷۵ هزار ریال و هر سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۲۰ هزار ریال رشد ۱۴ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال عرضه می شود.
نرخ هر نیم سکه نیز با ۱۰ هزار ریال رشد به هفت میلیون و ۳۲۵ هزار ریال و هر ربع سکه با رشد ۲۰ هزار ریالی به ۴ میلیون و ۳۹۰ هزار ریال رسید و هر سکه گرمی نیز با رشد ۱۰ هزار ریالی ۲ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال در ویترین ها قرار گرفت.
در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۵ دلار و ۵۴ سنت افزایش یک هزار و ۳۴۳ دلار و ۲۳ سنت اعلام شد و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در بازار تهران به یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۱۴۰ ریال رسید که نسبت به دیروز ۹۴۶۰ ریال رشد دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵