داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 39196
 
وعده رییس کل بانک مرکزی درباره بازار ارز
 
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که هیچ دلیلی برای نوسانات اخیر بازار ارز وجود ندارد، گفت: انتشاربرخی خبرها بطور موقت بربازار تأثیر گذاشت اما به سرعت تعادل بر قرارمی شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۴
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که هیچ دلیلی برای نوسانات اخیر بازار ارز وجود ندارد، گفت: انتشاربرخی خبرها بطور موقت بربازار تأثیر گذاشت اما به سرعت تعادل بر قرارمی شود.

به گزارش شانا، ولی الله سیف در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برخی اخبار منتشر شده در کشور در روزهای اخیر، بطور موقت بر این بازار تاثیر گذاشته که سرانجام با بازگشت آرامش، در این بازار تعادل ایجاد می شود.

وی درباره نوسان بازار سرمایه افزود: با توجه به تصمیمهایی که مسئولان بورس اتخاذ می کنند، شرایط در این بخش نیز دوباره به گونه ای خواهد بود که شاخص بورس به وضع منطقی و متعادل برگردد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که هم اکنون زمانی است که باید از لحظه لحظه آن استفاده شود، اظهار کرد: از آنجا که پیش بینی ها مذاکرات هسته ای مثبت است و علائم مثبتی از نتیجه آن وجود دارد، بانکها باید خود را برای این دوره آماده کنند.

سیف با تاکید بر این که عزم جدی در دو طرف مذاکره کننده برای به نتیجه رساندن مذاکرات وجود دارد، گفت: این مذاکرات بیشتر از این می توانست به تاخیر بیفتد اما براساس تاکیدها انجام شده دستیابی به مذاکرات دور دست نیست و در دامنه هفت ماهه اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی کشور هم اکنون باثبات است هرچند نوسانهایی در برخی بخش ها وجود دارد اما بنیانها و اقتضائات باثباتی در اقتصاد کشور فراهم شده است.

سیف گفت: از آنجا که مذاکرات هسته ای به سمت مثبت در حال پیشروی است و به طور حتم اتفاق می افتد، نظام بانکی باید آمادگی برقراری ارتباطات بین المللی را به صورت دقیق داشته باشد به نحوی که بانکها کارآیی انجام امور مدرنیته را داشته باشند.

به گفته وی، اگر قرار باشد بانکهای خارجی در کشور فعالیت کنند با وضع کنونی معلوم نیست چه میزان بتوانند در شبکه بانکی کشور فعالیت نمایند به همین دلیل باید سیستم بانکی کشور را فورا به جدیدترین ابزار تجهیز کنیم.

وی با اشاره به جلسه شب گذشته خود با مدیران عامل بانکها در باره نرخ سود، گفت: بانکها نباید اجازه دهند که بازار خارج از منطق جلو برود، ضمن آن که مدیران عامل بانکها باید با درایت و دقت نظر فضا را در دست بگیرند و مدیریت کنند.

سیف گفت: از قدیم بانکها به غلط به دنبال این بودند که کدام بانک بیشتر سپرده جمع کرده در حالی که این موضوع باید کنار گذاشته شود و بانک ها همه جانبه رشد یابند.

به گفته وی، بانک مرکزی در جهت گیری هایی که داشته دستاوردهای خوبی بدست آورده و برنامه ریزی هایی را برای تحولات اساسی انجام داده است.

سیف با تاکید بر این که تحولات علاوه بر بانک مرکزی باید در تمام بان ها نیز انجام شود، گفت: بانکها باید با برنامه ریزی های مناسب به صورت همزمان فعالیت کرده و به جلو بروند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بانک ها باید به سمت مکانیزه شدن فعالیتها سوق یابند و با ارائه خدمات اینترنتی که دارای تبعات مثبتی همانند کاهش هزینه و ارائه خدمات مطلوب است، آمادگی لازم را برای ارائه خدمات بهتر پیدا کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵