کد مطلب: 101161
 
دو چالش اصلی پالایشگاه فجر جم
 
مدیر عامل پالایشگاه فجر جم گفت: ما در زمینه تامین خوراک به خاطر افت مخازن و نبود فشار کافی در آنها و همچنین بحران آب دچار چالش هستیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
مدیر عامل پالایشگاه فجر جم گفت: ما در زمینه تامین خوراک به خاطر افت مخازن و نبود فشار کافی در آنها و همچنین بحران آب دچار چالش هستیم.

عبدالصمد نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره محصولات تولیدی پالایشگاه فجر جم اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر تولید روزانه ۶۵ میلیون متر مکعب گاز، محصولات فرعی مثل میعانات گازی، بوتان، پروپان و ال. پی. جی نیز تولید می‌کنیم که به مصرف داخلی رسیده و ۲۰۰ تن ال. پی. جی تولیدی نیز به پاکستان صادر می‌شود و در هر تن ۵۰۰ دلار درآمدزایی داریم.

وی با اشاره به چالش‌های پیش روی پالایشگاه نیز گفت: ما در زمینه تامین خوراک به خاطر افت مخازن و نبود فشار کافی در آن‌ها و همچنین بحران آب دچار چالش هستیم که برای برای رفع بحران آب با سازمان آب در زمینه احداث سد و آب شیرین کن بندر سیراف کنار خلیج فارس مشارکت کرده‌ایم.

مدیر عامل پالایشگاه فجر جم درباره برنامه اورهال و تعمیرات پالایشگاه و تاثیر تحریم‌های احتمالی جدید بر تامین تجهیزات بیان کرد: تعمیرات ما عمده نیست و تجهیزات و تامین قطعات مورد نیاز از سوی تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود و تحریم‌ها اثرگذار نیست.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵