کد مطلب: 90298
 
قطع گاز کاشی پاسارگاد سپاهان
 
کارگران کارخانه «کاشی پاسارگاد سپاهان» از قطع گاز این کارخانه به دلیل انباشت بدهی‌ها به اداره گاز شهرستان بروجن در استان چهار محال بختیاری خبر دادند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
کارگران کارخانه «کاشی پاسارگاد سپاهان» از قطع گاز این کارخانه به دلیل انباشت بدهی‌ها به اداره گاز شهرستان بروجن در استان چهار محال بختیاری خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران کارخانه کاشی پاسارگاد می‌گویند که با قطع گاز، به لحاظ فنی زیان غیرقابل جبرانی به کوره‌های کارخانه کاشی پاسارگاد سپاهان وارد خواهد آمد و این زیان امنیت شغلی ۲۲۰ نیروی کار باقی مانده این واحد تولیدی را تهدید خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، ماموران اداره گاز شهرستان بروجن در هفته گذشته به دلیل انباشت بدهی‌ها، اشتراک گاز کارخانه کاشی پاسارگاد را قطع کردند.

یکی از کارگران این کارخانه با اشاره به پیگیری کارگران کاشی پاسارگاد سپاهان برای وصل مجدد گاز کارخانه، تصریح کرد: روز پنجشنبه هفته گذشته جمعی از کارگران با مراجعه به اداره گاز شهرستان بروجن و سایر نهادهای دولتی شهرستان پیگیر مشکل به وجود آمده؛ شدند.

به ادعای کارگران کاشی پاسارگاد سپاهان به دلیل آنکه سوخت جایگزین گاز موجود نیست، در صورت تداوم قطعی گاز طی چند روز آینده خسارت زیادی به کارخانه وارد می‌شود.

در این زمینه «مجتبی اکبری» مدیر روابط عمومی کارخانه کاشی پاسارگاد گندمان گفت: افت یکباره فشار گاز باعث تخریب کور‌ها وخسارات جبران ناپذیری مالی و جانی خواهد شد.

او با بیان اینکه با افت ناگهانی فشار گاز احتمال وقوع انفجار نیز وجود دارد، افزود: در حال حاضر با پایین آمدن دمای کوره خسارت زیادی به ماشین آلات و محصولات کارخانه وارد شده است.

به گفته وی، برای روشن نگه داشتن دستگاه‌ها نیازمند ۵۰ پوند گاز هستیم و زمانی که این میزان کاهش پیدا کند افت دما باعث تخریب جداره‌های کوره می‌شود.

اکبری با بیان اینکه مسئولان اداره گاز بروجن به پیشنهاد ما برای اقساطی کردن بدهی‌های کارخانه موافقت نمی‌کنند، افزود: در صورت تداوم قطعی گاز در چند روزآینده چاره‌ای جز تعطیلی کارخانه نداریم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵