کد مطلب: 104087
 
شکایت 17 ایالت آمریکا از ترامپ
 
17 ایالت آمریکا از دولت ترامپ شکایت می کنند تا فرزندان مهاجران غیرقانونی را که از خانواده هایشان جدا شده اند به والدینشان بازگرداند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸
17 ایالت آمریکا از دولت ترامپ شکایت می کنند تا فرزندان مهاجران غیرقانونی را که از خانواده هایشان جدا شده اند به والدینشان بازگرداند.
به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در پی جدایی فرزندان مهاجران غیرقانونی از خانواده هایشان در نتیجه سیاست مهاجرتی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، 17 ایالت این کشور از دولت شکایت کردند.
با وجود آنکه ترامپ هفته گذشته فرمانی را امضا کرد تا روند جدایی فرزندان مهاجران از والدینشان متوقف شود، خانواده هایی که پیش از این فرمان از هم جدا شده اند همچنان در همان وضعیت قرار دارند.
17 ایالت آمریکا از جمله واشنگتن، نیویورک و کالیفرنیا در شکایت خود خواسته اند که دولت کودکانی را که پیشتر از والدین خود جدا شده اند به خانواده هایشان بازگردند.
دولت ترامپ با سیاست «تحمل صفر» که از سوی جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا اعلام شد، تصمیم گرفت با همه مهاجران غیرقانونی بدون استثنا برخورد قضایی کند و در نتیجه این سیاست، کودکان آن ها تا زمانی که تکلیف والدین مشخص نشود از آنان جدا می شدند.
آمار وزارت امنیت داخلی آمریکا نشان می دهد که ماموران مرزی این کشور طی هفته های گذشته 2 هزار و 300 کودک را از والدین مهاجرشان جدا کرده و با نگهداری آن ها در اردوگاههای جداگانه، به پدر و مادر آنها فشار وارد می کنند.
مقام های کاخ سفید در حالی از این سیاست به عنوان مانعی برای مهاجرت غیرقانونی دفاع می کنند که ترامپ برای فرار از انتقادها دمکرات ها را مقصر این وضعیت می داند.
دمکرات ها معتقدند که دولت ترامپ از کودکان مهاجران غیرقانونی به عنوان گروگان هایی برای تحمیل سیاست های مهاجرتی خود و تصویب قانون جدید که شامل دیوار مرزی با مکزیک نیز می شود، استفاده می کند.
مساله مهاجرت بارها منجر به تعطیلی دولت آمریکا به سبب گروکشی های سیاسی و عدم توافق احزاب بر سر طرح بودجه سالیانه شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵