داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84998
 
اعتراض کارکنان گمرک مرزی
 
هزاران تن از کارکنان گمرکات مرزی کشور در بیانیه ای نسبت به اظهارات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند و نوشتند: چه کسانی 4 سال خواب بودند ما یا شما.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
هزاران تن از کارکنان گمرکات مرزی کشور در بیانیه ای نسبت به اظهارات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند و نوشتند: چه کسانی 4 سال خواب بودند ما یا شما.

به گزارش ایرنا، این بیانیه که روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت و به امضای کارکنان گمرکات مرزی از جمله مهران، ماهیرود، بیله سوار، پرویزخان، میرجاوه، اینچه برون، لطف آباد، بازرگان، سرو، آستارا، دوغارون، شلمچه، خسروی، باشماق رسیده است، نسبت به اظهارات سیدمصطفی آقامیرسلیم اعتراض کرده و آن را توهین به این قشر دانسته اند.
میرسلیم در مناظره دیروز گفته بود: «چرا در اوایل سال جاری ناگهان مسئولان گمرکی شما متوجه می شوند وسایل و امکاناتی وجود دارد که بشود به وسیله آنها تشخیص داد که دارد چگونه قاچاق انجام می گیرد. آیا آنها در این چهار سال خواب بودند؟»
در این بیانیه آمده است: «بیان برخی از حرف‌ها و ادعاها، آن هم بدون هرگونه اطلاع و آگاهی از سوی بعضی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم، اگرچه تازگی ندارد، اما در آنجا که به حق‌الناس برمی‌گردد، قطعاً باید مورد رسیدگی و حتی پیگیری قضایی قرار گیرد.»
«اینکه جناب آقای مصطفی میرسلیم در سومین مناظره انتخابات خود و در بحث قاچاق و مبارزه با آن می‌گوید «آیا کارکنان گمرک در این 4 سال یعنی در طول دولت یازدهم خواب بوده‌اند که حالا از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند» دقیقاً نشانه بی‌اطلاعی ایشان از موضوع است.»
این اطلاعیه می افزاید: «جهت آگاهی آقای میرسلیم و سایر همفکران ایشان باید گفت که کارکنان شریف گمرک ایران نه تنها در مکانی که مورد نظر ایشان است خواب نبوده‌اند، بلکه در همه مرزها و نقاط حساس مبدأ ورود کالا به کشور با چشمانی باز مراقب بودند و هستند تا کالایی بدون طی کردن مراحل و تشریفات قانونی وارد کشور نشود، به نظر می‌رسد که آنهایی که نمی‌خواهند این تلاش کارکنان گمرک را که در خط مقدم مبارزه با قاچاق هستند و به‌رغم آنکه از نظر قانون به طور مستقیم وظیفه‌ای برای مقابله با قاچاق ندارند را ببینند، در خواب هستند.»
این بیانیه می افزاید: «آقای میرسلیم آدرس می‌دهیم که بروید و ببینید تا خودتان را به خواب نزنید و ببینید که ما خواب نیستیم، بد نیست سری به مرز ماهیرود بزنید یا میرجاوه یا اینچه‌برون و یا سرو یا نوردوز یا در همین نزدیکی گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) که کارکنان گمرک شبانه‌روزی به مردم خدمات می‌دهند. آیا اسم این مرزها را شنیده‌ای که کارکنان گمرک روزانه صدها کیلومتر راه را طی می‌کنند تا به مردم خدمات بدهند یا اینکه مثل همان دستگاه‌هایی که حتی اسمش‌ را بلد نیستید تا حالا اسم این مرزها را نشنیده‌اید؟!»
«آقای میرسلیم! ایام عید که شما در کنار خانواده تان در سفر به سر می بردید ما کارکنان گمرک به 7 میلیون مسافر شبانه روزی خدمات دادیم. آقای میرسلیم! در ایام در ایام تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی آیا می دانید ما به 3 میلیون زائر خدمات می دهیم.»
«آقای میر سلیم! زمانیکه ما تمامی تمامی رویه های گمرکی را با پیشرفته ترین تکنولوژی روز الکترونیکی کردیم و وقتی کشفیات مواد مخدر را از 15 کیلوگرم سال 92 به 300 تن رساندیم و واردات، صادرات و ترانزیت را هوشمند کردیم شما خواب بودید یا بیدار؟!»
«آقای میرسلیم! برای اینکه ذره ای از زحمات و سختی کار در بدترین شرایط آب و هوایی را بچشید از شما دعوت می کنیم در همین ایام تبلیغات انتخاباتی سری هم به گمرکات مرزی بزنید تا بدانید ما در چه شرایطی با کمترین امکانات رفاهی کار می کنیم.»
امضاکنندگان این بیانیه تاکید کرده اند: «کارکنان صدیق، امانتدار و مظلوم گمرک در 4 سال گذشته هم با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته الکترونیکی و هم براساس سال‌ها تجربه و آگاهی بیشترین نقش رادر شناسایی و کشف کالاهای قاچاق و مواد مخدر داشته‌اند و خسارت‌های فراوانی نیز، هم از لحاظ جسمی و هم روحی از این بابت متحمل شده‌اند.»
«بنابراین اطلاق صفاتی همچون خواب‌ماندگی به کارکنان گمرک بیشتر متوجه کسانی است که یا نمی‌داند و یا نمی‌خواهند بدانند گمرک در طول 4 سال گذشته پیشروترین و موفق‌ترین سازمان در مبارزه با قاچاق بوده است، در دولت الکترونیک رتبه برتر را کسب کرده و در اقتصاد مقاومتی حائز رتبه برتر شده و به عنوان سومین گمرک برتر جهان در مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات شناخته شده است.»
«آقای میرسلیم! ماجرای انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات آن به زودی پایان می‌یابد و بالاخره شایسته‌ترین و لایق‌ترین فرد بر این کرسی مهم تکیه خواهد زد، اما آنچه که در این بین به عنوان یک زخم عمیق بر دل‌های هزاران نفر از زحمتکش‌ترین کارکنان دولت باقی می‌ماند، اتهامات ناروا و حرف‌های نسنجیده کسانی مانند جناب آقای میرسلیم است که امیدواریم بتوانند در پیشگاه خداوند متعال و مردم شریف ایران در آینده پاسخی برای آنها داشته باشند.»
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵