کد مطلب: 40338
 
یک هفته پس از آتش سوزی ساختمان شهید تندگویان
کدام مدیران در پارس جنوبی برکنار شدند؟
 
در پی حادثه آتش سوزی در منطقه ویژه انرژی پارس، ۴ مقام مسوول برکنار شدند و وزیر نفت نیز دستوراتی را به منظور اتخاذ راهکارهایی برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی صادر کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۵
در پی حادثه آتش سوزی در منطقه ویژه انرژی پارس، ۴ مقام مسوول برکنار شدند و وزیر نفت نیز دستوراتی را به منظور اتخاذ راهکارهایی برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی صادر کرد.
به گزارش نکونیوز، ساختمان شهید تندگویان شرکت نفت و گاز انرژی پارس در منطقه «نخل تقی» عسلویه شب ۲۳ آذر ماه در آتش سوخت و آنطور که اعلام شده پس از بررسی های انجام شده باتوجه به کوتاهی‌های صورت گرفته در زمینه ایمنی ساختمان و انجام وظایف محوله، ٤ نفر از مسئولان منطقه که در انجام امور محوله کوتاهی کرده بودند، از کار برکنار شدند و به کمیسیون تخلفات اداری معرفی شدند. همچنین به دنبال این حادثه،‌بیژن زنگنه وزیر نفت، برای بررسی وضع ساختمانها، تدوین راهکارهای لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی و روزآمدکردن امکانات ایمنی ساختمانهای صنعت نفت، در زمینه HSE و موارد ایمنی دستورات جدیدی صادر کرده است. البته در هیچ یک از خبرهای مخابره شده مشخص نیست افراد برکنار شده چه کسانی هستند و چه مسئولیتهایی دارند. اما یک منبع آگاه در این زمینه به خبرنگار ما گفت که از بین مدیران اصلی سازمان منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس تنها دو نفر برکنار شده اند و دو نفر برکنار شده دیگر از مدیران اصلی سازمان نبوده اند. نکونیوز پس از قطعی شدن اسامی مدیران برکنار شده، نام آنها را اعلام می کند چرا که اعتقاد دارد اعلام شفاف اسامی مدیران برکنار شده می تواند گامی در جهت شفاف سازی مسئولیتها و آموزش پذیرش مسئولیت اشتباهات توسط عاملان هر حادثه ای باشد. شاید اگر این حادثه در کشور دیگری روی می داد، مدیران متخلف به جای آنکه یک هفته بعد برکنار شوند خودشان استعفا می دادند. جالب اینجاست که طی این مدت مدیرعامل منطقه ویزه اقتصادی انرژی پارس هم هیچگونه موضع گیری در این باره نداشته و تنها با ذکر این موضوع که دلایل حادثه در دست بررسی است گفته این حادثه هیچ تاثیری بر واحد های تولیدی نداشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵