کد مطلب: 98812
 
پایان دوران نفت ارزان
 
یک معامله‌گر نفتی اعلام کرد دلایلی وجود دارد که درباره رشد قیمت نفت خو‌ش‌بین باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۴
یک معامله‌گر نفتی اعلام کرد دلایلی وجود دارد که درباره رشد قیمت نفت خو‌ش‌بین باشیم.

به گزارش شبکه سی ان بی سی، رابرت ریموند، معامله‌گر با سابقه نفتی، پس از رسیدن قیمت نفت به حدود ۶۵ دلار برای هر بشکه در سال ۲۰۱۴ میلادی، وقوع بحران در صنعت نفت را پیش‎بینی کرده بود. با این همه، وضع بازار در این سال‌ها دگرگون شده است.

وی پس از بازگشت قیمت شاخص نفت خام آمریکا به حدود ۶۵ دلار در روزهای گذشته، دیگر دلیلی برای نگرانی از بحران در آینده نمی‌بیند. در واقع وی پیش‌بینی می‌کند که قیمت‌ها امکان رشد بیشتر را دارند.

این معامله‌‎گر گفت: کلان‌نگری ما نشان می‌دهد روند بازسازی قیمت نفت که در سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز شد و اکنون ادامه دارد، به سوی هدف قیمتی در بازه ۶۵ تا ۷۵ دلار برای هر بشکه حرکت می‌کند.

ریموند که به دلیل پیش‌بینی افت قیمت گاز آمریکا در سال ۲۰۱۱ میلادی معروف است، ابراز اطمینان کرد که شرایط بازار نفت از رشد قیمت‌ها حمایت می‌کنند.

وی گفت: مسئله بنیادی بلندمدت این است که تقاضا در نقاط گوناگون جهان به سرعت رشد می‌کند، ظرفیت مازاد تولید در حال نابود شدن است.

به گفته این معامله‌گر نفتی، برای کنار آمدن با احتمال فراتر رفتن تقاضای نفت از عرضه، لازم است وضع کنونی تولید نفت اصلاح شود.

ریموند گفت: تولیدکنندگان نفت شیل در آمریکا نمی‌توانند رشد عرضه جهان را به تنهایی به دوش بکشند. صنعت نفت باید دوباره روی پای خود بایستد و حفاری را بیفزاید و راهی بیابد که عرضه را فراتر از آمریکا افزایش دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵