داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89722
 
بررسی وضعیت بیمه کولبرها
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری به آذربایجان غربی وضعیت بیمه کولبرها و بررسی وضعیت کار در بازارچه‌های مرزی این استان را مورد بررسی قرار داد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری به آذربایجان غربی وضعیت بیمه کولبرها و بررسی وضعیت کار در بازارچه‌های مرزی این استان را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش ایسنا، علی ربیعی در سفر خود به شهرهای استان از جمله شهرستان سلماس و نیز شهرستان‌های جنوب این استان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مسایل مهم ما بحث کولبری استان‌ها و شهرستان‌های مرزی به ویژه استان آذربایجان غربی است که به منظور بیمه کردن آنها نیز تصمیمات جدی اتخاذ شده و امروز به جهت بررسی وضعیت بیمه این عزیزان در این استان حضور داریم تا تصمیم گیری‌های لازم در این راستا انجام شود .

ربیعی با اشاره به اتخاذ تصمیمات جدید توسط هیأت وزیران در خصوص بازارچه‌های مرزی، اظهار کرد: بخشی از این تصمیمات مربوط به استان آذربایجان غربی است و امروز در بازدیدی که با استاندار از بازارچه‌های مرزی سطح آذربایجان غربی داشتیم، آخرین تصمیمات و جوانب بهبود وضعیت اشتغال و کار در این بازارچه‌های مرزی را بررسی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اعلام بهره برداری از چندین پروژه اجتماعی، فرهنگی و رفاهی در سطح استان در حوزه درمان در این سفر، افزود: امروز شاهد ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان سلماس به پلی کلینیک هستیم و دستور جذب نیرو و پزشک آن نیز داده شده است و امیدواریم این پلی کلینیک مدرن بتواند خدمات بهتری را به بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی عرضه کند‌.

وزیر کار در خصوص دغدغه مردم شهرستان سلماس که بر خلاف دیگر شهرستان‌های هم مرز با ترکیه متاسفانه از امرار معاش از طریق اشتغال در مرزها بی بهره‌اند، خاطرنشان کرد: در کل سامان بخشیدن به کار‌های مرزی یا در قالب بازارچه‌ها و یا در قالب مناطق مرزی است، لذا در خصوص بازارچه‌های مرزی بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم و در حال افزایش بازارچه‌های رسمی هستیم و استراتژی بزرگ ما این است که از قاچاق جلوگیری کنیم تا به نحوی شود که مردم محلی با کارهای کوچک و در حد توان بتوانند امرار معاش کنند‌.

ربیعی با اشاره به اقدامات انجام شده برای شهرستان سلماس در خصوص استفاده از ظرفیت‌های مرزی خود،‌ افزود: لازم به ذکر است که در این شهرستان نیز همانند سایر شهرستان‌ها کارهای رسمی را تقویت خواهیم کرد، چراکه کار‌های رسمی از جهت اینکه به صورت خرد صورت می‌گیرد به معیشت مردم کمک می‌کند اما کارهای غیر‌رسمی چون به صورت کلان انجام می‌شود، منجر به قاچاق خواهد بود و ما برای بهبود وضع مردم این شهرستان مبادلات مرزی در سطح فردی را مدنظر داریم و درصدد تقویت این امر خواهیم بود‌.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵