کد مطلب: 91792
 
وضعیت تولید و صادرات نفت اوپک
صادرات نفت ایران به بالاترین حد سال 2017 رسید
 
صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی (ماه اوت) به بالاترین میزان در سال ۲۰۱۷ رسید. افزایش روزانه ۱۸۲ هزار بشکه ای صادرات نفت ایران در حالی صورت گرفت که در مجموع در ماه اوت، صادرات نفت اوپک کاهش یافت.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی (ماه اوت) به بالاترین میزان در سال ۲۰۱۷ رسید. افزایش روزانه ۱۸۲ هزار بشکه ای صادرات نفت ایران در حالی صورت گرفت که در مجموع در ماه اوت، صادرات نفت اوپک کاهش یافت.
به گزارش نکونیوز، صادرات نفت ایران در ماه اوت به ۲.۶۹۸ میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به ماه ژوئیه افزایش روزانه ۱۸۲ هزار بشکه‌ای را نشان می‌دهد.
طبق داده‌های منتشرشده توسط موسسه «کیپلر» کل صادرات نفت اویک در مجموع در ماه گذشته میلادی ۲۵.۸۹۷ میلیون بشکه در روز بوده است. عربستان که قبلاً گفته بود در ماه اوت صادرات نفت خود را تا سطح ۶.۶ میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد، به وعده خود وفادار مانده و صادرات نفت خود را تا این سطح کاهش داده است.
در میان کشورهای عضو اوپک، عربستان بیشترین میزان کاهش صادرات نفت را داشته است. این کشور در ماه اوت صادرات نفت خود را ۴۹۴ هزار بشکه در روز کاهش داد.
ایران نیز با افزایش روزانه ۱۸۲ هزار بشکه‌ای صادرات نفت بیشترین میزان افزایش صادرات را در میان کشورهای عضو اوپک داشته است.
در مجموع، صادرات نفت اوپک در ماه گذشته میلادی کاهش یافته است. علی‌رغم کاهش صادرات نفت اوپک در ماه اوت، قیمت نفت در این ماه کاهش یافت و نفت خام وست تگزاس اینترمدییت کاهش قیمت ۶ درصدی را تجربه کرد.
تولید نفت اوپک نیز در ماه اوت نسبت به ماه ژوئیه، ۱۷۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت. یکی از دلایل اصلی کاهش تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی، کاهش تولید نفت لیبی بوده که به دلیل تعطیلی بزرگ‌ترین میدان نفتی این کشور صورت گرفته است.
رویترز گزارش داده که تولید نفت اوپک در مجموع در ماه اوت ۳۲.۸۳ میلیون بشکه در روز بوده است. رویترز سطح پایبندی اعضای اوپک به توافق نفتی را در ماه گذشته میلادی ۸۹ درصد عنوان کرده است. اوپکی‌ها در توافق نفتی متعهد شدند که تولید نفت خود را مجموعاً حدود ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.
پایبندی اوپکی‌ها به رعایت سهمیه‌های تولید تعیین شده در توافق نفتی، نسبت به ماه ژوئیه ۵ درصد بهبود یافته است.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵