کد مطلب: 100126
 
درآمد ۵ میلیارد دلاری ونزوئلا از محل پیش فروش " پترو"
 
نیکلاس مادورو - رئیس جمهور ونزوئلا - گفت پترو باعث تقویت ذخایر خارجی ونزوئلا شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
نیکلاس مادورو - رئیس جمهور ونزوئلا - گفت پترو باعث تقویت ذخایر خارجی ونزوئلا شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از تله سور، پترو اولین ارز دیجیتالی جهان به شمار می‌رود که مبتنی بر منابع طبیعی است. تاکنون ۵ میلیارد دلار درآمد از محل فروش این ارز حاصل شده است و ۱۸۶ هزار خرید مشخص انجام شده است. فروش پترو همچنین به نحو موثری باعث تقویت ذخایر خارجی ونزوئلا در میان عملیات‌های خصمانه برخی کشورها علیه این کشور شده است.

اعلام تداوم موفقیت این ارز مجازی توسط نیکلاس مادورو و در ملاقات با اعضای حزب سوسیالیست متحد این کشور صورت گرفت. مادورو توضیح داد که درآمد حاصله از فروش پترو می‌تواند برای استفاده در هر چیزی که کشور بدان نیاز دارد، مصرف شود و بخشی از راه‌حل وسیع‌تر اقتصادی در نظر گرفته شده توسط دولت باشد.

به گفته کارلوس وارگاس - مسئول ارزهای مجازی و امور مربوطه دولت - ۸۳ هزار نفر از ۱۲۷ کشور جهان به دولت پیشنهاد خرید ارز پترو را ارائه کرده‌اند. پترو که از ۲۰ فوریه برای پیش فروش عرضه شد، برای مقابله با تحریم‌ها و جنگ اقتصادی آمریکا علیه این کشور تدارک دیده شده است. مادورو گفت که این ارز دیجیتالی جدید با هدف تقویت حق حاکمیت ونزوئلا و تراکنش های مالی به منظور غلبه بر محاصره اقتصادی عرضه شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵