کد مطلب: 32904
 
شرکت نفت ونزوئلا در فکر واگذاری سیتگو
 
شرکت پترولئوس دو ونزوئلا قصد دارد یکی از شرکتهای زیر مجموعه اش در آمریکا را به دلیل سود دهی پایین، بفروشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۲
به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه تحقیقاتی آرگوس مدیا اعلام کرد که شرکت ملی نفت ونزوئلا (پی دی وی اس ای) در حال ارزیابی پیشنهادهای خرید شرکت سیتگو، یکی از شرکتهای پائین دستی خود در آمریکاست.

آرگوس به نقل از مقامهای وزارت نفت ونزوئلا اعلام کرد که دولت این کشور تا کنون سه پیشنهاد جداگانه از شرکتهای گلدمن ساکس، جی پی مورگان، و دویچ بانک برای خرید سیتگو دریافت کرده است.

مقامهای ونزوئلایی افزوده اند: پیشنهادها از ١٠ میلیارد دلار تا ١٥ میلیارد دلار برای خرید دارایی های سیتگو گسترده است، این دارایی ها سه پالایشگاه نفتی در آمریکا با مجموع ظرفیت اسمی ٧٥٧ هزار بشکه نفت خام در روز، ٤٨ واحد ذخیره سازی فرآروده های نفتی، سه خط لوله که به طور کامل به سیتگو تعلق دارد و سهام ٦ خط لوله دیگر در آمریکا را شامل می شود.

شرکت پی دی وی امریکا، زیرمجموعه پی دی وی اس ای که به طور کامل متعلق به این شرکت ونزوئلایی است، صاحب پالایشگاه ٤٢٧ هزار و ٨٠٠ بشکه ای لیک چارلز در لوئیزیانا، ١٦٣ هزار بشکه ای کورپس کریستی در تگزاس و ١٧٢ هزار و ٤٥ بشکه ای لمونت در النوی است.

شرکت سیتگو یکی از مشتریان نقدی پی دی وی اس ای به حساب می آید که قرض آن به چین که به شکل محموله های نفتی پرداخت می شود، حاصل مالی برای شرکت ونزوئلایی ندارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵