کد مطلب: 81144
 
قرارداد با توتال حداکثر تا ۲ ماه آینده نهایی می شود
 
وزیر نفت با بیان اینکه تاکنون قراردادی مطابق با الگوهای جدید نفتی بسته نشده است، گفت: قرارداد با توتال حداکثر تا ۲ ماه آینده نهایی می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷
وزیر نفت با بیان اینکه تاکنون قراردادی مطابق با الگوهای جدید نفتی بسته نشده است، گفت: قرارداد با توتال حداکثر تا ۲ ماه آینده نهایی می شود.
بیژن زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به این سوال که یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفته است قراردادهای جدید نفتی متوقف شده است، گفت: خیر؛ متوقف نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که تاکنون چند قرارداد بسته شده، اظهارداشت: قراداد نبسته ایم. تاکنون ۵-۶ «اچ او وی» بسته ایم؛ چراکه قرارداد طول می کشد.

وزیر نفت ادامه داد: اولین این قراردادها با توتال است که حداکثر ظرف ۲ ماه آینده نهایی می شود.

به گزارش مهر، پیش از این وزیر نفت خبر داده بود: ما به دنبال همکاری با توتال هستیم و باید در این زمینه قرارداد امضا کنیم؛ اما مدیرعامل شرکت توتال اخیرا اظهار کرده که منتظر نظر آمریکا در این زمینه هستیم.

وی در گلایه ای از اظهارات مدیرعامل توتال تاکید کرد که: آنطور که من اطلاع دارم سیاست اتحادیه اروپا تبعیت از آمریکا نیست، ما اقدامات لازم برای عقد قرارداد را جلو می بریم اما این گلایه را هم داریم که چرا این حرف ها زده می شود.

همچنین هدایت‌الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مورد این قراردادها گفته بود: پس از تصویب الگوهای جدید نفتی (IPC) تاکنون قراردادی با طرف خارجی بسته نشده. طرف‌های خارجی که برای عقد قرارداد به کشورمان آمده‌اند، تنها تفاهم‌نامه امضا کرده‌اند که هیچ الزامی برای طرفین ندارد.

وی در ادامه اظهارات خود تاکید کرد که الگوی جدید قراردادهای نفتی پس از تصویب متوقف‌ شده و براساس این الگوهای جدید، قراردادی منعقد نشده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵