داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84835
 
ذخیره آب پشت سدهای کشور
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هم اکنون بیش از 32 میلیارد مترمکعب آب پشت سدهای کشور ذخیره است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هم اکنون بیش از 32 میلیارد مترمکعب آب پشت سدهای کشور ذخیره است.


سیف‌الله آقابیگی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آب سدهای کشور اظهار کرد: هم اکنون 169 سد در دست بهره‌برداری در کشور داریم که بیش از 32 میلیارد مترمکعب آب پشت این سدها ذخیره شده است.

وی ظرفیت مجموع این 169 سد را 49 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب برآورد کرد و افزود: هم اکنون حدود 66 درصد ظرفیت سدهای کشور پر است.

به گفته این مسئول، میزان ذخیره آب پشت سدهای کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش داشته است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اشاره‌ای هم به وضعیت سدهای استان‌های غربی کشور داشت و یادآور شد: هم اکنون در استان کرمانشاه هشت سد در دست بهره‌برداری یا یک میلیارد و 107 میلیون مترمکعب ظرفیت داریم که نزدیک به 90 درصد ظرفیت سدهای این استان پر از آب است.

آقابیگی خاطرنشان کرد: در استان لرستان نیز هفت سد در دست بهره‌برداری با 370 میلیون مترمکعب ظرفیت داریم، در ایلام هم سه سد با ظرفیت 279 میلیون مترمکعب و در همدان نیز پنج سد با 93 میلیون مترمکعب ظرفیت ذخیره آب داریم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵