داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84295
 
بررسی تصمیم اخیر ایرانسل در مجلس
 
رییس کمیته ارتباطات مجلس از بررسی تصمیم اخیر ایرانسل برای محروم کردن استفاده‌کنندگان از وی‌پی‌ان از تخفیف ترافیک ملی در کمیته متبوعش خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
رییس کمیته ارتباطات مجلس از بررسی تصمیم اخیر ایرانسل برای محروم کردن استفاده‌کنندگان از وی‌پی‌ان از تخفیف ترافیک ملی در کمیته متبوعش خبر داد.


رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: اپراتورهای غیردولتی مثل ایرانسل باید در چارچوبی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین می‌کند محصول خود را عرضه کند. مشخص نیست که این تصمیم ایرانسل چه منافعی برایش دارد، اما به دلیل بخش خصوصی بودن، اختیار تخفیف دادن یا ندادن خدمات عرضه شده را دارند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس از پیگیری این مسئله در اولین جلسه کاری کمیته ارتباطات مجلس خبر داد و افزود: برای جلوگیری از تضییع حقوق مشاغلی نظیر خبرنگاران و مراکز تحقیقاتی که به صورت طبیعی نیازمند دسترسی به سایت‌های علمی و خبری خارجی فیلتر شده هستند پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهم.

وی افزود: پس از بررسی این مسئله در کمیته و در صورت نیاز نشست مشترکی با رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و اپراتور دوم در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح می‌کنیم.

اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) اخیرا بر روی سایت اینترنتی خود در بخش مربوط به تغییر شرایط و ضوابط خرید اینترنت همراه، بندی را اعلام کرده که می‌گوید: در صورت استفاده از نرم‌افزارهای تغییر دهنده آی پی‌های داخلی (وی پی ان یا فیلترشکن) در زمان استفاده از اینترنت، حجم مربوط به ترافیک ملی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و در نتیجه امکان اعمال تخفیف ترافیک ملی وجود نخواهد داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵