کد مطلب: 104258
 
تولید نفت کویت افزایش یافت
 
کویت از روز یکشنبه در راستای توافق میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک برای افزایش تولید به میزان یک میلیون بشکه در روز، تولید نفت خود را ۸۵ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
کویت از روز یکشنبه در راستای توافق میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک برای افزایش تولید به میزان یک میلیون بشکه در روز، تولید نفت خود را ۸۵ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد.

به گزارش ایسنا، بخیت الرشیدی، وزیر انرژی کویت به روزنامه عربی زبان الرای گفت: کویت تولید خود را از روز یکشنبه به ۲.۷۸۵ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد که ۸۵ هزار بشکه در روز نسبت به ماه مه بالاتر خواهد بود.

اوپک ماه میلادی گذشته با روسیه و سایر هم‌پیمانانش موافقت کرد تولید نفت را از ژوییه به میزان حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

عربستان سعودی قصد دارد در ژوییه حداکثر ۱۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید کند و روسیه اعلام کرده ممکن است تولید خود را بیش از ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

قیمت‌های نفت امسال برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای ۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرد و باعث شد کشورهای مصرف کننده بزرگی مانند آمریکا اوپک را برای افزایش تولید تحت فشار قرار دهند.

این افزایش تولید در حالی انجام می‌گیرد که واشنگتن برخی از اعضای اوپک را برای افزایش تولید به منظور جبران کاهش صادرات ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه این کشور تحت فشار قرار داده است.

بر اساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، روز شنبه در توییتی اعلام کرد: ملک سلمان با درخواست وی برای افزایش تولید به میزان دو میلیون بشکه در روز به منظور جبران کاهش تولید ایران و ونزوئلا موافقت کرده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵