کد مطلب: 93745
 
پیشبینی افزایش مصرف جهانی گاز
 
عادلی گفت: تا سال 2040 سهم گاز و انرژی‌های تجدیدپذیر در تامین نیاز انرژی جهان افزایش یافته و سهم نفت و ذغال سنگ کاهش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
عادلی گفت: تا سال 2040 سهم گاز و انرژی‌های تجدیدپذیر در تامین نیاز انرژی جهان افزایش یافته و سهم نفت و ذغال سنگ کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدحسین عادلی دبیرکل سابق مجمع کشورهای صادر کننده گاز در سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو اظهار داشت: با توجه به رقابت‌پذیری و سهولت دسترسی به گاز، این سوخت گزینه بهتری برای تحقق اهداف زیست محیطی در توافق کنفرانس پاریس است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به دلیل رقابت پذیری و سازگاری گاز با محیط زیست تقاضا برای گاز طبیعی روند افزایشی دارد، افزود: در سال 2018 مصرف گاز 2.1 تا 3.2 درصد افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه عرضه گاز طبیعی نیز روند افزایشی را طی می‌کند خاطرنشان کرد: در زمینه تولید، انتقال با خط لوله و تجارت ال ان جی، توسعه را شاهد خواهیم بود.

وی یادآور شد: تا سال 2040 سهم گاز و انرژی‌های تجدیدپذیر در تامین نیاز انرژی جهان افزایش یافته و سهم نفت و ذغال سنگ کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اجرای توافق پاریس دچار تردیدهایی شده است، بیان کرد: چین و اروپا پیشتاز هستند.

وی گفت: گاز نسبت به انرژی‌های تجدیدپذیر، عرضه پایدارتر، زیرساخت‌های بهتر و نیاز به سرمایه‌گذاری کمتری دارد و نسبت به دیگر سوخت‌ها برتری دارد.

وی تاکید کرد: افزایش مصرف گاز یک راه حل جهانی برای کمک به محیط زیست است اما استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر بیشتر به اروپا محدود می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵