کد مطلب: 77365
 
چرا نباید هواپیمای قطری سوار شوید؟
 
یک هواپیمای خطوط هوایی قطر (قطر ایرویز) که شب گذشته از دالاس آمریکا راهی دوحه قطر بود مجبور به فرود اضطراری در یک فرودگاه نظامی پرتغال واقع در مجمع الجزایر «آزور» شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۷
یک هواپیمای خطوط هوایی قطر (قطر ایرویز) که شب گذشته از دالاس آمریکا راهی دوحه قطر بود مجبور به فرود اضطراری در یک فرودگاه نظامی پرتغال واقع در مجمع الجزایر «آزور» شد.
به گزارش نکونیوز به نقل از واشنگتن پست، یک هواپیمای شرکت قطر ایرویز دیشب مجبور به فرود اضطراری در فرودگاهی نظامی در اقیانوس اطلس شد. این خبر پوشش رسانه‌ای زیادی نیافت و مسافرن هواپیما گفتند که شرکت قطر ایرویز بعد از فرود اضطراری هیچ کمکی به آن‌ها از تهیه غذا گرفته تا پذیرایی و تأمین سرپناه، نکرده است.
بنا بر این گزارش، این فرود اضطراری پس از پنج ساعت پرواز از مبدا صورت گرفت. واشنگتن پست علت فرود اضطراری این هواپیما را تکان‌های شدید بر فراز اقیانوس اطلس عنوان کرد.
مسئولان قطر ایرویز برای پاسخگویی درباره این فرود اضطراری حاضر به مصاحبه با واشنگتن پست نشده‌اند. با این حال، شرکت قطر ایرویز در توئیتی اعلام کرد که هواپیمای دیگری برای بازگرداندن مسافران این هواپیما به این جزیره متعلق به پرتغال فرستاده شده است.
طبق این گزارش، یکی از مسافران این پرواز گفت برخی از تکان‌های این هواپیما به مدت سه دقیقه طول کشید و شدت تکان‌ها به اندازه‌ای بود که برخی از مسافران به اطراف پرتاب شده و مجروح شدند.
این نشریه آمریکایی افزود این حادثه که صبح روز گذشته به وقت محلی روی داد، یکی از بستگان کارمند واشنگتن پست نیز در میان این مسافران قرار داشت. واشنگتن پست به نوع این هواپیما و تعداد مسافران این پرواز اشاره‌ای نکرده است.
برخی از مسافران هواپیما در توئیت‌ها و پیام‌های تلفنی گفتند که در این فرودگاه نظامی بدون غذا و سرپناه رها شدند. مغازه موجود در فرودگاه کارت اعتباری قبول نمی‌کرده است و کسانی که پول نقد در اختیار نداشتند، نمی‌توانستند برای خود غذا تهیه کنند. این موارد در حالی روی داد که تعدادی از مسافران هواپیما مجروح شده بودند.
گزارش واشنگتن پست حاوی نارضایتی مسافران این هواپیما نسبت به نحوه برخورد شرکت قطر ایرویز در این سانحه است.
مجمع الجزایر آزور در اقیانوس اطلس در فاصله یکهزار و ۵۰۰ کیلومتری از پرتغال واقع است.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵