داخلی اقتصاد خبر
۴
 
کد مطلب: 12960
 
روحانی، کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری حزب وفاق ملی برای آینده
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۴
آفتاب:
بیانیه شماره یک حزب وفاق ملی برای آینده: 


بسم‌الله الرحمن الرحیم

مردم غیور ایران اسلامی در خرداد ۱۳۹۲ بار دیگر در شرایط حساس و سرنوشت‌سازی قرار خواهند گرفت؛ که بلوغ فکری و سیاسی خود را در یک صحنه پرشور اما توأم با شعور به جهانیان نشان خواهند داد و ثابت خواهند کرد که جامعه اسلامی هنوز در حفظ آرمان‌‌ها و ارزش‌های خود و پیمانی که با امام خمینی(ره) بسته، به طور راسخ و استوار به ویژه در جهت تجلی جمهوریت با تکیه بر موازین اسلامی ایستاده است.

هر چند در ایام پیش رو مثلث شوم جهان استعمار با ترکیب اسراییل غاصب، دولت انگلستان و به سرکردگی امریکا تحت عناوین مبارزه با تروریسم، سلاح کشتار جمعی و توسعه دموکراسی سعی در ایجاد نقش جدیدی در معادلات سیاسی جهان به ویژه در خاورمیانه در جهت تغییر چهره پلید و تطهیر خود دارد و در رسیدن به اهداف خود از همه ابزارها از جمله حمایت از قیام‌های مردمی،‌ مخالفت با دیکتاتورها، ارائه‌ی مدلی جدید از دین مبین اسلام، معرفی خود به عنوان فرشته صلح و نگاهبان دموکراسی در جهان، استفاده کرده و در این راستا تلاش می‌کند تا از اسلام چهرة متفاوتی نشان دهد. در افغانستان و پاکستان بواسطه گروه‌های تندرو مانند طالبان و القاعده سعی در اسلام هراسی در بین مردم جهان دارد تا اسلام را دینی خشونت‌گرا و همسو با تروریسم معرفی کند. در کشورهایی مانند مصر بعد از قیام مردمی سعی در ایجاد مدلی از اسلام‌ دارد تا منافع غرب در خطر قرار نگیرد.‌ در کشور عزیز ایران اسلامی نیز با توسل به شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و اینترنتی و راه‌انداختن تهاجم فرهنگی سعی در اسلام گریزی نسل جوان را دارد.

در چنین شرایطی موضوع هسته‌ای ایران را بهانه‌ای برای اعمال محدودیت بیشتر برای جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی بویژه در بیداری اسلامی قرار داده و با تحریم‌های جدی و نفس‌گیر در پی برهم زدن آرامش و ثبات سیاسی و اقتصادی کشور است و برای این هدف به دنبال القاء ایران ـ هراسی با جایگاه هسته‌ای ایران است.

داخل کشور نیز با چالش‌های بزرگی روبرو است. جراحی بزرگ اقتصادی تحت عنوان هدفمندی یارانه‌ها صورت گرفته است. اما بخش تولید در این تحول سهمی فراخور حال خود نبرده است و مردم با نگرانی مراحل بعدی آن را در انتظارند. گرانی افسار گسیخته بشدت به دهک‌های پایین جامعه و بویژه حقوق بگیران فشار آورده و بیکاری معضل بزرگ نسل جوان بویژه تحصیل‌کرده است. متأسفانه حاصل طرح مبارزه با بیکاری نیز نه تنها مشکل اشتغال را حل نکرده بلکه موجب سرازیر شدن بخش عمده‌ای از بودجه کشور به جیب کسانی شده که با درآمد بادآورده بازار ارز و طلا را متزلزل کرده‌اند و پول را در معاملات پرسود خرید و فروش ارز یا طلا به کار گرفته‌اند. قانون‌گریزی و بی‌احترامی به قانون برای تأمین افکار، تمامیت‌خواهی و حذف دیگران تحت عنوان حمایت از مظلومان به صورت یک رفتار عادی و معمولی نشان داده می‌شود.

گستردگی بیش از حد دستگاه‌های دولتی و ارتزاق از نفت و ایجاد شرایط رانت دولتی، علیرغم شعار تحول اداری و کوچک‌سازی ساختار و حجم دولت متأسفانه تاکنون عملی نشده، بلکه بر حجم آن افزوده شده است. بنابراین فساد همانند غده سرطانی در پیکر جامعه در حال رشد سریع است که نتایج آن فقر، بیکاری و نابسامانی و در نهایت بی‌اعتمادی مردم است. این امر چنان زندگی سالم را بر افراد جامعه پرمشقت و غیرممکن می‌سازد که موجبات هدررفتن بیش از حد انرژی جامعه می‌گردد. از دیگر مشکلات در جامعه رواج اقدامات ضدّ‌اخلاقی است که برخی از مردم برای حل مشکل خود از شیوه‌های ریا و تزویر سود جسته و ناخواسته بستر مداحی و ثناگویی و یا دروغ گفتن را برای گرفتن موقعیت‌های مختلف اداری، سیاسی، اقتصادی فراهم می‌کنند.

لذا فروپاشی اخلاقی و فرهنگی بدترین ابتلای بیماری برای جامعه ما خواهد بود. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در دیدار مسئولان کشوری به حق تأکید نسبت به تأثیر رفتار دولت مردان بر فرهنگ عمومی داشتند. به عبارتی «الناس علی دین ملوکهم» مردم همانند حاکمان خود رفتار می‌کنند یعنی از آنان الگو می‌گیرند. بنابراین در چنین شرایط مهم داخلی و خارجی کشور از واجبات است شخصی به عنوان رئیس جمهور کشور در عرصة کاندیداتوری وارد شود که از چهره‌های پیشکسوت و ریشه‌دار و با سابقه انقلاب اسلامی باشد. لذا دعوت از روحانیون و مجتهدین خبرگان کشور که دارای شناخت کاملی از شرایط و نظامات بین‌المللی و با تجربة‌ مثبت در آن زمینه هستند و با منش و رفتار معقولانه در جریان انتخابات سال ۸۸، و روش‌های خردگرایانه در بحران‌های مختلف از خود بروز داده‌اند و ‌توانمند برای برقراری تعامل میان جناح‌های سیاسی کشور با هدف مشروعیت افزایی نظام مقدس اسلامی در ابعاد داخلی و نظام‌های بین‌المللی و تقویت‌کننده وحدت حوزه و دانشگاه برای احیای اقتدار جایگاه ریاست جمهوری را امری اجتناب‌ناپذیر می‌نماید. تا با این اقدام، تهدیدهای فراروی کشور به فرصت و مقدمات حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری آتی برای اثبات اقتدار نظام فراهم گردد.

هر چند تجربه انتخابات ریاست جمهوری در این سی و چهارسال گذشته به ما نشان می‌دهد که هر وقت ملت به روحانیت تکیه کردند کشور روی آرامش و ثبات و تا حدودی توسعه را به خود دید.
بنابراین حزب وفاق ملی برای آینده که حزب سیاسی با رویکرد منطقی و عقلانی به مسایل داخلی و خارجی پیش روی نظام، می‌نگرد، اعتقاد دارد چنانچه اختلاف سلیقه‌ها توسط احزاب سیاسی، خواص، متفکرین کشور با تکیه بر فرامین و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به وحدت رویه تبدیل گردد و به جای دمیدن بر آتش اختلافات و زنده کردن کینه‌های قدیمی و دشمن سازی و تعمیق نقاط افتراق و جدایی با تکیه بر آشتی ملی، وحدت کلمه و وفاق ملی که اساسی‌ترین رمز پایداری و مقاومت و پیروزی مردم و نظام با آرامش و ایجاد ثبات که نیاز مهم کشور است دست‌یافتنی و ممکن خواهد بود.

به همین دلیل برای جایگاه حساس قوه مجریه، عالم و مدیر فرزانه و مجتهد والامقام حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که فردی جامع‌الشرایط و نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی در طی ۲۴ سال گذشته (از زمان تأسیس آن) می‌باشد را پیشنهاد و از ایشان جهت قبول کاندیداتوری یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری دعوت بعمل می‌آورد.در بیان دوراندیشی و اندیشه‌های بلند جناب آقای دکتر حسن روحانی همین مقدار کافی است که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در سالهای ۱۳۵۶، پیشنهاد استفاده از واژه‌ امام را برای رهبر انقلاب امام خمینی(ره) به طور رسمی اعلام و بر آن پای فشردند. همچنین تدبیر ایشان در مناقشه هسته‌ای ایران که در آن مقطع از اتحاد امریکا با سایر دولتها برای تحریم ایران و ارسال پرونده به شورای امنیت سازمان ملل متحد با موفقیت جلوگیری کرد. صراحت و شفافیت بیان ایشان در مشکلات کشور و پاسخگو بودن در برابر مسئولیت‌های خویش، اطاعت از رهبری، قانون‌گرایی و احترام به قانون، احترام به منتقدان خود، از ایشان یک فرد عقلانی و متعادل با تکیه بر آرمان‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری که مورد تأیید ایشان در سمت‌های مختلف به ویژه در شورایعالی امنیت ملی و مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، ساخته است.

در پایان یادآوری این نکته ضروری است که در شرایط بحرانی و یاطوفانی هیچ گلی غنچه نمی‌کند که به بار بنشیند و یا اعتمادی میان مردم افزایش نمی‌یابد بجز ارتقاء سرمایة اجتماعی کشور. باید تلاش کرد دوستان، ‌منتقدان و حتی مخالفان با تکیه بر وحدت ملی اما مبتنی بر پذیرش اصل اختلاف در اندیشه آحاد جامعه به سمتی حرکت کنیم که مردم در سایة اجرای قانون به رضایت و آرامش دست یابند و برای ارتقای وحدت و وفاق گام‌های اساسی برداشته شود، چه اینکه کشور به یک دورة بلند ثبات و آرامش نیازمند است.

به امید آینده بهتر برای ایران اسلامیShare/Save/Bookmark


محمدرضا ولی نژاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۸:۳۴
اینجانب به نوبه خود روش اتخاذی جناب آقای دکتر حسن روحانی را نقطه عطفی در سیاست داخلی و خارجی سرزمین ایران اسلامی میدانم .إن شاءالله با عنایت الهی در این امتحان بزرگ همواره سربلند باشند .
 
دانیال رسولی
۱۳۹۲-۰۳-۲۴ ۱۶:۰۶:۲۵
اینجاب ازدکترروحانی خواستارم علاوه برحل مشکلات اقتصادی وبیکاری که مهمترین دغدغه ملت ایران می باشدبه هیچ عنوان در مقابل دشمنان خارجی ازجمله امریکازانونزنندوباحکمت,عزت,قدرت بادرنظرگرفتن منافع کشوربارهنمودهای رهبری به کارشان ادامه دهندملت مااین رامی خواهدحاضرندتحریم وگرانی باشدعزتشان له نشود
 
علیرضا فایضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۲۵ ۲۱:۵۸:۲۴
مبارکباد این خجسته انتخاب ملت آگاه و هوشیار ایران اسلامی
 
علیرضا فایضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۲۵ ۲۲:۰۱:۱۰
انشاء الله شاهد آرامش بیش از پیش در وطن عزیزمان ایران باشیم و سربلند کنیم ایران را در سراسر جهان . ستاد انتخاباتی حزب وفاق ملی در استان آذرببایجان غربی
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵