کد مطلب: 98579
 
سخنان پدر یکی از دریانوردان نفتکش
 
'مسعود آروی' پدر یکی از دریانوردان ایرانی نفتکش سانحه دیده سانچی که در شانگهای حاضر شده است، در مورد تلاش های انجام شده برای نجات جان دریانوردان گفت: شرکت ملی نفتکش ایران تمام تلاش خود را برای نحات خدمه کشتی بکار گرفته است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۴
'مسعود آروی' پدر یکی از دریانوردان ایرانی نفتکش سانحه دیده سانچی که در شانگهای حاضر شده است، در مورد تلاش های انجام شده برای نجات جان دریانوردان گفت: شرکت ملی نفتکش ایران تمام تلاش خود را برای نحات خدمه کشتی بکار گرفته است.
آروی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شانگهای افزود: خودم از کارمندان شرکت ملی نفتکش هستم و با سختی های این کار آشنا هستم. چینی ها و تمام عوامل ایرانی که در شانگهای حضور دارند برای نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
وی با اشاره به اینکه زبان من برای تقدیر از این عزیزان عاجز است، گفت: از نزدیک در جریان تلاش های شرکت ملی نفتکش ایران و نمایندگان آنان برای اطفای حریق و همچنین نجات جان ملوانان هستم.
او گفت: به اعتقاد بنده تیم اجرایی کارشان را در سطح عالی انجام دادند و هیچی کم نگذاشتند. یکی دیگر از پسرانم روی کشتی در دریای هند است و از اینکه به ملت ایران خدمت می کنند، افتخار می کنم.
پدر یکی از دریانوردان نفتکش سانحه دیده سانچی افزود: خانواده هایی که عزیزان آنها در کشتی هستند بدانند مسئولان برای اطفا کشتی و نجات جان عزیزانشان از هیچ چیزی کم نگذاشتند.
آروی گفت: شرکت ملی نفتکش برای نجات دریانوردان از بهترین متخصصان و همچنین بهترین تجهیزات اطفا استفاده می کند که امیدوارم به نتیجه برسند.
او به خانواده ها اطمینان داد مسئولان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و به عنوان نماینده آنها در شانگهای باور دارم که تمام تلاش خود را برای نجات فرزندانمان بکار گرفته اند.
وی در پاسخ به این سئوال که چه قدر احتمال می دهید دریانوردان کشتی را ترک کرده باشند، گفت: با توجه به آموزش و تجربه ۳۰ ساله دریانوردی بنده، فکر می کنم خدمه کشتی که آموزش دیده هستند آن را ترک نخواهند کرد چون آنها آموزش دیده اند فقط زمانی کشتی را ترک کنند که کشتی در حال غرق شدن باشند.
او با اشاره به اینکه در میان دریانوردان افرادی با تجربه بالا حضور دارند، گفت: امن ترین جای کشتی قسمت عقب کشتی است که امیدواریم خدمه برای فرار از آتش به آنجا رفته باشند.
وی افزود: حتی اگر فرزندم جانش را در این کشتی برای وطن فدا کند، به او افتخار می کنم چون در این صورت او جانش را در راه غیرتش از دست داده است.
وی با آرزوی سلامتی برای همه دریانوردان گفت: از همه عوامل و دست اندرکاران این عملیات که برای نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند، تشکر می کنم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵