کد مطلب: 99929
 
قیمت نفت به ۶۴ دلار رسید
 
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۵۴ سنت، معادل ۰.۹ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۷ سنت رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۵۴ سنت، معادل ۰.۹ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۷ سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که شاخص‌های بورس وال استریت نسبت به رقم‌های پایین جلسه قبل اندکی ترمیم شده، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت، اما به‌دلیل ترس از تبعات اقدام آمریکا در وضع تعرفه‌های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم، و نگرانی از رشد تولید نفت آمریکا قیمت نفت اولین کاهش هفتگی طی ۳ هفته گذشته را به‌ثبت رساند.

پس از آنکه ترامپ اعلام کرد که برای حمایت از تولید کنندگان آمریکایی تعرفه‌های سنگینی را بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع می‌کند، روز پنجشنبه نفت هم به‌تبعیت از شاخص‌های بورس با افت قیمت مواجه بود. سرمایه گذاران نگران‌اند چنین اقدامی موجب به‌راه افتادن جنگ تجاری شود.

صنعت نفت و گاز آمریکا نیز مخالف افزایش تعرفه‌های واردات است و می‌گوید این اقدام موجب از بین بردن فرصت‌های شغلی در این بخش از طریق افزایش هزینه پروژه‌های بزرگ زیرساختی خواهد شد.

قیمت نفت در اوایل روز جمعه نیز همزمان با شاخص‌های بورس کاهش داشت، اما بعد از مثبت شدن روند حرکت شاخص‌هایی همچون اس‌اندپی ۵۰۰ و نزدک، قیمت نفت نیز ترمیم شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۵۴ سنت، معادل ۰.۹ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۲۵ سنت رسید.

در این هفته قیمت نفت برنت کاهش حدوداً ۴درصدی و نفت خام آمریکا افت بیش از ۳درصدی را به‌ثبت رساند.

جین مک‌گیلیان، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «احتمال وضع تعرفه‌های وارداتی، این نگرانی را ایجاد کرده که رشد اقتصادی قادر به بالا بردن تقاضا نخواهد بود».
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵