کد مطلب: 72379
 
طرح بیواتانول کرمانشاه سال 97 افتتاح می‌شود
 
بزرگترین طرح تولید بیواتانول کشور با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار لیتر با پیشرفت فیزیکی ۱۸ درصد در کرمانشاه در حال ساخت است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
بزرگترین طرح تولید بیواتانول کشور با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار لیتر با پیشرفت فیزیکی ۱۸ درصد در کرمانشاه در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، معاون توسعه مدیریت، منابع و استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه استاندار و جمعی از مسئولین استان کرمانشاه، امروز(هفتم شهریور) از روند احداث اولین واحد تولید بیواتانول کشور در کرمانشاه بازدید کردند.

محمدرضا فیاض معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید با تاکید بر سرعت گرفتن اجرای این طرح، گفت: پیشرفت این طرح باید تا پایان امسال به ۵۰ درصد برسد.

کیوان شیدایی مدیرعامل شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس(بیواتانول کرمانشاه) نیز با بیان اینکه این طرح صنعتی هفته دولت سال گذشته کلنگ زنی شد، پیشرفت کنونی این طرح را ۱۸ درصد اعلام کرد.

وی سرمایه گذاری مورد نیاز این طرح را ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۵ میلیارد تومان در این طرح هزینه شده است.

شیدایی ظرفیت تولید این واحد را روزانه ۲۰۰ هزار لیتر بیواتانول و ۲۰۰ تن کنجاله تخمیری خوراک دام عنوان کرد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح سرعت خوبی دارد، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته این طرح آبان سال ۱۳۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.

وی اشتغالزایی مستقیم این طرح را ۱۵۰ نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم آن را نیز هزار نفر اعلام کرد.

بیواتانول که از ذرت و ضایعات گندم تولید می‌شود، بعنوان مکمل بنزین و جهت به استاندارد نزدیک کردن بنزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵