داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103295
 
کاهش نرخ بیکاری منطقه یورو
 
دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد نرخ بیکاری منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به می ۲۰۱۸ معادل ۸.۵ درصد و برای اتحادیه اروپا معادل ۷.۱ درصد بوده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹

دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد نرخ بیکاری منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به می ۲۰۱۸ معادل ۸.۵ درصد و برای اتحادیه اروپا معادل ۷.۱ درصد بوده است.

به گزارش ایسنا، این کمترین نرخ بیکاری به ثبت رسیده در منطقه یورو از دسامبر ۲۰۰۷ تاکنون محسوب می‌شود و هم چنین ۰.۱ درصد کمتر از تورم سالانه منتهی به ماه آوریل است. با وجود آن که نرخ بیکاری در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا بدون تغییر نسبت به ماه گذشته و در سطح ۷.۱ درصد باقی ماند. با این حال نرخ بیکاری اتحادیه اروپا هنوز هم در پایین سطح خود از سپتامبر سال ۲۰۰۸ قرار دارد.

دفتر آمار اتحادیه اروپا تخمین زده است ۱۷.۴۶۲ میلیون زن و مرد در سن کار در اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۳.۸۸۰میلیون نفر در منطقه یورو زندگی می کنند. در مقایسه با ماه مارس ۲۰۱۸، شمار بیکاران در اتحادیه اروپا ۵۳هزار نفر و در منطقه یورو ۵۶ هزار نفر کاهش داشته است.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کمترین نرخ بیکاری مربوط به چک با ۲.۲ درصد، مالت با ۳ درصد و آلمان با ۳.۴ درصد بوده است در حالی که بالاترین نرخ بیکاری در یونان با ۲۰.۸ درصد و اسپانیا با ۱۵.۹ درصد مشاهده شده است.

در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نرخ بیکاری در کلیه کشورهای عضو به جز ایتالیا و استونی کاهش یافته است که در ایتالیا نرخ بیکاری تغییری نکرده و در استونی ۰.۳ درصد افزایش داشته است. بیشترین کاهش در نرخ بیکاری نیز متعلق به قبرس با ۳.۱ درصد کاهش و کرواسی با ۲.۴ درصد بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵