کد مطلب: 93213
 
اولین پالایشگاه ایران در سوریه ساخته می‌شود
 
منصور بزمی گفت: ما به کشور سوریه کمک مستشاری و نظامی می‌کنیم و با توجه به تخریب زیرساخت‌ها، این کشور نیاز به پالایشگاه دارد که برنامه ساخت آن به صورت تمام ایرانی طراحی و آماده احداث شده که با سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی اجرایی خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
منصور بزمی گفت: ما به کشور سوریه کمک مستشاری و نظامی می‌کنیم و با توجه به تخریب زیرساخت‌ها، این کشور نیاز به پالایشگاه دارد که برنامه ساخت آن به صورت تمام ایرانی طراحی و آماده احداث شده که با سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، منصور بزمی معاون فناوری و امور بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی کشور و از جمله بزرگ‌ترین مراکز پژوهشی در سطح خاورمیانه است، اظهار داشت: پژوهشگاه در سال‌های متوالی به عنوان بزرگ‌ترین مرکز پژوهشی شناخته شده و یکی از مهم‌ترین اقدامات آن ثبت 130 اختراع در کشورهای اروپایی و آمریکایی است که از آنها استفاده می‌شود.

وی افزود: ما در کل صنعت نفت تنها موسسه‌ای هستیم که میلیون‌ها دلار دانش فنی فروخته‌ایم.

بزمی از طراحی و ساخت پالایش تمام ایرانی در کشور سوریه خبر داد و گفت: ما به کشور سوریه کمک مستشاری و نظامی می‌کنیم و با توجه به تخریب زیرساخت‌ها، این کشور نیاز به پالایشگاه دارد که برنامه ساخت آن به صورت تمام ایرانی طراحی و آماده احداث شده که با سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی اجرایی خواهد شد.

وی یادآور شد: این پروژه بعد از بازگشت آرامش به این کشور با دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت و استفاده از تجهیزات سازندگان داخل ایران ساخته خواهد شد. بنا بر این اولین پالایشگاه با دانش فنی ایرانی است که دستاورد عظیمی خواهد بود.

این مقام مسئول در پژوهشگاه صنعت نفت همچنین تصریح کرد: علاوه بر این به کشورهای دیگر نیز دانش فنی و خدمات فناورانه ارائه شده است. ضمن این که دانش فنی مورد نیاز صنعت نفت و گاز کشور خودمان را نیز تامین می‌کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر هفت واحد مهم پالایشی و با دانش فنی پژوهشگاه در حال کار است که بنا بر این هیچ مرکزی نداریم که بدون دانش فنی پژوهشگاه در صنعت نفت و گاز کشور در حال فعالیت باشد.

وی ادامه داد: از این تعداد واحدهای پالایشی یاد شده دو واحد آن در حال نصب است که یکی از آنها در پاییز امسال راه‌اندازی خواهد شد.

بزمی با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشگاه عمدتا منتج به تجاری سازی و خلق فناوری و احداث واحد صنعتی شده‌اند تاکید کرد: تمام پروژه‌های پژوهش‌ها متقاضی محور بوده و در این راستا آثار و دستاوردهای خوب داشته‌ایم.

وی با اشاره به ارتباطات و تعامل پژوهشگاه با دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: ما همکاری خوبی با دانشگاه‌های تراز اول کشور داریم و آماده توسعه این همکاری‌ها هستیم. ضمن اینکه خود را رقیب دانشگاه‌ها نمی‌دانیم و در واقع در طول با هم کار می‌کنیم.

معاون فناوری و امور بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت گفت: کارهای پایه‌ای و آکادمیک در دانشگاه‌ها انجام می‌شود و تجاری سازی نیز در مراکز پژوهشی و از جمله پژوهشگاه صنعت نفت اجرایی خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵