کد مطلب: 73323
 
کاهش تولید نفت آمریکا
صنعت شیل به کدام سو می‌رود؟
 
آژانس بین‌المللی انرژی گزارش داده است که تولید نفت آمریکا از ماه می تا کنون حدود ۴۶۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته که مقدار قابل توجهی محسوب می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
آژانس بین‌المللی انرژی گزارش داده است که تولید نفت آمریکا از ماه می تا کنون حدود ۴۶۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته که مقدار قابل توجهی محسوب می‌شود.
به گزارش نکونیوز، رونق صنعت شیل در آمریکا باعث شد تا این کشور از سال ۲۰۱۴ به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام و هیدروکربن‌های مایع در جهان تبدیل شود، اما از ان به بعد ابتدا دکل‌های حفاری فعال در آمریکا رو به کاهش نهادند و اکنون تولید نفت آمریکا سیر نزولی خود را دنبال می‌کند.
بنا به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی تولید نفت خام و میعانات گازی در آمریکا در ماه اوت ۱۲.۲ میلیون بشکه در روز بوده است که هنوز میزان قابل توجهی محسوب می‌شود.
با این
موسسه ریستاد انرژی گزارش داده که سرمایه‌گذاری در صنعت شیل آمریکا از سال 2014 تا کنون 66 درصد کاهش یافته و این امر در میان مدت می‌تواند کاهش بیشتر تولید نفت آمریکا را در پی داشته باشد.
حال، کاهش قیمت نفت باعث شده است تا فعالیت‌های حفاری در میادین پرهزینه گاز و نفت شیل آمریکا کاهش یابد. گرچه ظرف هفته‌های گذشته، شرکت‌های حفاری در آمریکا به تعداد دکل‌های حفاری نفتیِ فعال، اضافه کرده‌اند، اما نسبت به دو سال گذشته، تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا کاهش بسیار شدیدی را تجربه کرده است.
کاهش تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا ممکن است باعث شود تا تولید نفت این کشور در ماه‌های پیش رو کاهش بیشتری را تجربه کند. شکل زیر کاهش شدید تعداد دکل‌های حفاری نفتی در امریکا را به خوبی نشان می‌دهد.

اوپک در آخرین گزارش خود پیش‌بینی کرده است که تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۷، ۱۷۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.
آمریکا پس از سال ۱۹۷۰ که تولید نفت خام آن به اوج رسید، دوره‌ای طولانی از کاهش تولید نفت را پشت سر گذاشت تا این‌که در سال ۲۰۰۸، تولید نفت این کشور به حدود نصف دوران اوج آن رسید. بعد از ۲۰۰۸، تولید نفت آمریکا تنها در ظرف چند سال، به دلیل رونق صنعت شیل، رشد قابل توجهی را تجربه کرد و در آغاز سال ۲۰۱۵، تولید نفت این کشور نسبت به سال ۲۰۰۸، ۸۰ درصد افزایش یافت. آمریکا تنها طی چند سال، ۴.۱ میلیون بشکه در روز به تولید نفت خود اضافه کرد و این میزان بیشتر از تولید اضافه‌شده در هر کشور دیگری در دنیا بود!
موسسه ریستاد انرژی گزارش داده که سرمایه‌گذاری در صنعت شیل آمریکا از سال ۲۰۱۴ تا کنون ۶۶ درصد کاهش یافته و این امر در میان مدت می‌تواند کاهش بیشتر تولید نفت آمریکا را در پی داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵