داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11691
 
بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرد
صدور کارت هدیه و بن کارت بی نام و بیش از مبلغ ۲ میلیون ریال ممنوع شد
 
نکونیوز: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در آستانه سال نو ، طی بخشنامه ای به شبکه بانکی کشور ضوابط صدور کارت هدیه و بن کارت را جهت اجرا ابلاغ کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۴
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،بر اساس این بخشنامه صدور و عرضه کارت هدیه و بن کارت بی نام و بیش از مبلغ ۲ میلیون ریال ممنوع است.ضمناً کارت های هدیه و بن کارت ها بنا به درخواست مشتری صادر و حداکثر به مدت ۶ ماه دارای اعتبار است و مانده مصرف نشده کارت ها و بن کارت ها پس از انقضای مدت مزبور ، صرفاً در شعبه صادرکننده قابل دريافت است .
همچنین بانک مرکزی در راستاي اجراي مؤثر اين مصوبه، مؤسسات اعتباري را موظف نموده است تمهيدات لازم در اين خصوص از جمله صدور کارت صرفاً براي متقاضياني که نزد مؤسسه اعتباري داراي حساب سپرده شامل قرض‌الحسنه و سرمايه‌گذاري مدت‌دار هستند، مجاز گردد. بر همين اساس درج نام دارنده کارت که همانا دارنده حساب سپرده نزد مؤسسه اعتباري است بر روي کارت الزامي است.
بانک مرکزی در خصوص دلیل تعیین سقف مبلغ ۲میلیو ن ریال کارت اعتباری یادآور شده است هدف اصلي از صدور و ترويج کارت‌هاي ياد شده؛ گسترش استفاده از بانکداري الکترونيکي در انجام پرداخت‌هاي خرد است ، بنابراین ضروري است مبالغ کارت‌هاي صادره نيز با اين امر همخواني و مطابقت داشته باشد. از اين‌‌رو، کارت‌هاي موصوف بايد حداکثر به مبلغ ۲ميليون ريال صادر شوند.
بانک مرکزی همچنین جهت حفظ حقوق دارندگان کارت‌هاي مذکور از حيث سهولت در دريافت مبلغ مصرف نشده کارت توسط آنان، بانک ها و موسسات اعتباری را به درج مدت اعتبار، نام و کد شعبه بر روي کارت موظف نموده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵