کد مطلب: 108416
 
برنامه تولید اکتشافی عراق
 
اکتشاف نفتی عظیم لوک‌اویل در جنوب عراق که بخشی از برنامه رشد قابل توجه این شرکت روسی در این کشور است، در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳
اکتشاف نفتی عظیم لوک‌اویل در جنوب عراق که بخشی از برنامه رشد قابل توجه این شرکت روسی در این کشور است، در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پس از اعلام این خبر از سوی لوک اویل که ذخایر قابل برداشت به میزان ۲.۵ میلیارد بشکه نفت از چاه اریدوی، بزرگترین اکتشاف نفتی عراق در ۲۰ سال گذشته است، علی ورید، مدیرکل شرکت نفتی ذی‌قار اعلام کرد اکتشاف در بلوک ۱۰ ادامه خواهد یافت.

ورید به پایگاه خبری "اس اند پی گلوبال پلاتس" اعلام کرد شرکت بوهای چین حفاری در چهارمین چاه در بلوک اکتشافی دهم را آغاز کرده است. عملیات حفاری همزمان با اسکن سه بعدی شرکت اکتشاف نفت عراق دنبال می‌شود.

وی در ادامه افزود: طبق برنامه‌های شرکت لوک اویل که با هماهنگی وزارت نفت طراحی شده است، پیش‌بینی می‌کنم تولید واقعی این میدان در سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود.

لوک اویل در مناقصه‌ای که در سال ۲۰۱۲ برگزار شد، بلوک ۱۰ را بدست آورد. این بلوک در استان ذی‌قار در غرب پروژه وست کورنای ۲ لوک اویل قرار دارد.

لوک اویل یک سرمایه گذار خارجی مهم در صنعت نفت عراق است. میدان وست کورنای ۲ که قرارداد آن در سال ۲۰۱۰ امضا شد، به ظرفیت تولید ۴۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است و ۵۰ تا ۱۰۰ هزار بشکه در روز دیگر تا پایان سال ۲۰۱۹ به تولید آن اضافه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵