کد مطلب: 45261
 
قیمت نفت بالا رفت
 
پیش بینی کاهش رشد تولید نفت در آمریکا و نیز افزایش اشتغالزایی این کشور در ماه فوریه موجب بالا رفتن قیمتهای جهانی نفت شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۷
پیش بینی کاهش رشد تولید نفت در آمریکا و نیز افزایش اشتغالزایی این کشور در ماه فوریه موجب بالا رفتن قیمتهای جهانی نفت شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیوریورک، قیمت جهانی نفت در پایان معاملات روز سه شنبه (١٨ فروردین ماه) بالا رفت به شکلی که قیمت نفت آمریکا در پاسخ به آمار مثبت اشتغال و پیش بینی کاهش رشد تولید نفت این کشور و افزایش تقاضای جهانی نفت، به بالاترین سطح در سال ٢٠١٥ رسید.

تازه ترین گزارش ماهانه وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اشتغالزایی در این کشور در ماه فوریه به بیشترین سطح در ١٤ سال گذشته رسیده است. این خبر موجب افزایش قیمت نفت شد.

جان کیلدوف، از موسسه اگین کپیتال، گفت: این گزارش بسیار مثبت و قوی بود، و آمار استخدام بالا به معنی تقاضای بالاتر بنزین است.

در همین حال، گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی امریکا پیش بینی کرده است که تقاضای جهانی برای نفت بالا می رود و نیز رشد تولید نفت در آمریکا کاهش می یابد.

قیمت نفت دبلیو تی آی آمریکا برای تحویل در ماه مه در پایان معاملات روز سه شنبه (١٨ فروردین ماه) یک دلار و ٨٤ سنت افزایش یافت تا در نهایت به ٥٣ دلار و ٩٨ سنت برای هر بشکه برسد.

بهای نفت برنت دریای شمال نیز در پایان معاملات دیروز (سه شنبه، ١٨ فروردین ماه) ٩٨ سنت بالا رفت و در سطح ٥٩ دلار و ١٠ سنت برای هر بشکه تثبیت شد.

با وجود این، قیمت نفت برنت و دبلیو تی پس از تعطیلی بازارها و در معاملات پایانی روز کاهش یافت. این روند در واکنش به گزارش موسسه نفت آمریکا (اِی پی آی) از افزایش ١٢ میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه ای ذخیره سازی نفت آمریکا در هفته گذشته، اتفاق افتاد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵