کد مطلب: 79561
 
سیاست‎های اقتصاد مقاومتی در نفت
 
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران که از ابتدای امسال با راه اندازی دبیرخانه ای، پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داد، از بسته جامعی که به این منظور تدوین کرده بود نیز رونمایی کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران که از ابتدای امسال با راه اندازی دبیرخانه ای، پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داد، از بسته جامعی که به این منظور تدوین کرده بود نیز رونمایی کرد.
به گزارش شانا، بسته پیشنهادی اقتصاد مقاومتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، روز چهارشنبه (٢٩ دی ماه) با حضور مدیران ارشد این شرکت رونمایی شد؛ در این بسته، برنامه های بهبود بهره وری شامل حمایت از تولید ملی، مدیریت بهینه مصرف و رشد بهره وری دیده شده است که در بخش حمایت از ساخت داخل مواردی همچون افزایش خریدهای داخلی و ایجاد تنوع در مبادی کالا مدنظر است و در بخش مدیریت بهینه مصرف نیز به کاهش هزینه ها در بخش های مختلف فعالیت های شرکت توجه شده است.

سلبعلی کریمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به تدوین بسته اقتصاد مقاومتی در این شرکت، سیاست های اقتصاد مقاومتی را برخوردار از ظرفیت بالایی برای تعامل با دنیای خارج و ظرفیت های داخل کشور دانست و گفت: این سیاست ها در عین برون گرایی که شامل تجدید آرایش در مبادلات بین المللی و گسترش همکاری ها و مبادلات اقتصادی با هدف فعال‎سازی ظرفیت های اقتصادی و نیروی انسانی کشور است، نگاه به داخل و ظرفیت های بالای کشور نیز دارد.

وی ادامه داد: درون زا بودن اقتصاد مقاومتی شامل تکیه بر نیروی داخلی، استغنا از دیگران، کاهش حداکثری اتکای بودجه به نفت، مدیریت مصرف و بهره وری حداکثری، شتاب همراه با تدبیر، خود اتکایی در تامین نیازهای اساسی، توسعه و تنوع فعالیت های اقتصادی، امنیت و سلامت، واردات بی رویه و بی منطق و جلوگیری از دخالت خارجی ها در اقتصاد است.

کریمی یکی از ویژگی های اقتصاد مقاومتی را دانش بنیان بودن برشمرد و افزود: اقتصاد مقاومتی با علم سروکار دارد و بر ضرورت بکارگیری فناوری های برتر، طراحی و ساماندهی چرخه دانش و ثروت، تولید دانش بنیان و تولید ثروت از علم و تجاری سازی علم و فناوری تاکید دارد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اقتصاد مقاومتی را مفهومی سازمان دهنده برای جمیع عناصر و ساختارهای اقتصاد، گفتمانی عمومی و مردمی و فرآیندی متداوم و حرکتی مستمر، مدبرانه، هوشمند و همه جانبه دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی الگویی از اقتصاد پیشرفته، پیشرو، مستقل و مستحکم است که به روحیه جهادی، خلاقیت و نوآوری، ریسک پذیری، امید و تلاش خالصانه و همبستگی مردمی تاکید دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵