کد مطلب: 72711
 
بازار نفت در هفته‌ای که گذشت
پوتین هم درد نفت را دوا نکرد
 
نفت خام در هفته‌ای که گذشت روند پرنوسانی را دنبال کرد؛ در حالی که در آخرین روز کاری هفته (جمعه 12 شهریور) قیمت نفت خام برنت 3 درصد افزایش یافت، در کل هفته حدود 6 درصد کاهش را تجربه کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷
نفت خام در هفته‌ای که گذشت روند پرنوسانی را دنبال کرد؛ در حالی که در آخرین روز کاری هفته (جمعه 12 شهریور) قیمت نفت خام برنت 3 درصد افزایش یافت، در کل هفته حدود 6 درصد کاهش را تجربه کرد.
به گزارش نکونیوز، نفت خام در هفته گذشته افت و خیز زیادی را تجربه کرد. با این حال، در مجموع هفته گذشته هفته خوبی برای طلای سیاه نبود و این کالای مهم بیشترین میزان کاهش را در چندین هفته گذشته از سر گذراند.
دیروز بازارها در حالی بسته شدند که نفت خام تحت تأثیر صحبت‌های ولادیمیر پوتین و گزارشات منتشره در مورد اقتصاد آمریکا، نسبت به روز پنج‌شنبه، افزایش حدود سه درصدی را تجربه کرد.
ولادیمیر پوتین از مذاکرات کشورهای تولیدکننده نفتِ عضو اوپک و غیر عضو اوپک برای تثبیت بازار نفت استقبال کرد و طرح فریز نفتی را طرحی منطقی خواند. این امر باعث شد تا برخلاف روند روزهای گذشته، قیمت نفت با رشد مواجه شود.
از سوی دیگر، میزان مشاغل ایجادشده در اقتصاد آمریکا کمتر از میزان پیش‌بینی شده بود. در ماه اوت، 150 هزار شغل در اقتصاد آمریکا ایجاد شد که کمتر از 180 هزار شغل پیش‌بینی‌شده بود. عملکرد نسبتاً ضعیف اقتصاد آمریکا در ماه اوت باعث شد تا احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر کاهش یابد.
افزایش نرخ بهره باعث خواهد شد تا دوره دسترسی آسان به پول و اعتبار ارزان رفته رفته به پایان برسد و بازارهای سهام نگرانند با افزایش نرخ بهره، وارد روند نرولی شوند.
این دو عامل افزایش 3 درصدی قیمت نفت در روز جمعه را در پی داشت. با این حال، درد نفت در هفته گذشته با این دو تحول به تمامی دوا نشد.
نفت خام برنت در آخرین روز کاری هفته با قیمت 46 دلار و 83 سنت بسته شد. به این ترتیب قیمت نفت برنت در هفته گذشته 6 درصد کاهش یافت که بیشترین میزان کاهش در 5 هفته گذشته است.
نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز کار خود را با 44 دلار و 44 سنت به ازای هر بشکه به پایان برد. قیمت نفت خام وست تگزاس در هفته گذشته 7 درصد کاهش یافت که بیشترین میزان کاهش در 8 هفته گذشته است.
در عین حال تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا در هفته گذشته یک عدد افزایش یافت و به 407 عدد رسید. این نهمین هفته از ده هفته متوالی است که تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا افزایش می‌یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵