کد مطلب: 95031
 
کوتاه شدن عمر مدیریتها در صنعت نفت
دومینوی تغییرات نفت به پخش رسید
 
با تغییر مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران، دومینوی تغییرات در نفت که شتاب بیشتری گرفته، گویا پیام آور کوتاه شدن عمر مدیریتها در صنعت نفت هم هست.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
با تغییر مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران، دومینوی تغییرات در نفت که شتاب بیشتری گرفته، گویا پیام آور کوتاه شدن عمر مدیریتها در صنعت نفت هم هست.
به گزارش نکونیوز، پس از تغییرات در شرکت ملی حفاری، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، این بار نوبت به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران رسید که صبح امروز (شنبه) محمدرضا موسوی خواه با حکم مدیرعامل جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی – صادق آبادی -، به عنوان مدیرعامل شرکت پخش منصوب شد. موسوی خواه جایگزین منصور ریاحی شد که خود، اول شهریور ۹۵ به عنوان مدیرعامل شرکت پخش انتخاب شده بود و حال پس از حدود ۱۴ ماه جای خود را به مدیر دیگری می دهد.
محمدرضا موسوی خواه نیز که اواخر تابستان سال گذشته به عنوان مدیر تامین و توزیع سوخت شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران منصوب شده بود حال در سمتی بالاتر، در راس شرکت پخش قرار گرفته است. انتصاب موسوی خواه بار دیگر نشان می دهد خبری از جوانگرایی در نفت نیست چرا که او ۵۵ ساله است و جالب اینجاست که توسط مدیری منصوب شده که خود به عنوان یک مدیر جوان حدود یک ماه پیش بر مسند شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تکیه زده و گویا مدیران جوانی هم که بر مسند مدیریت می نشینند تمایلی به جوانگرایی ندارند.
سید محمد رضا موسوی خواه متولد سال ۱۳۴۱، فارغ التحصیل از دانشگاه اصفهان است و در سال ۱۳۷۱ جذب شرکت ملی پخش شد. وی در طی ۲۵ سال خدمت مسوولیتهایی همچون رئیس ناحیه بم به مدت شش سال، رئیس ناحیه مرکزى گرگان به مدت یک سال و نیم، معاون فنى و عملیاتى گرگان به مدت یکسال و نیم، معاون فنى و عملیاتى یزد به مدت پنج سال، مدیر منطقه چابهار به مدت پنج سال، مدیر منطقه لرستان به مدت چهار سال و نیم، معاون مدیر عملیات از دى ماه سال ٩٣ لغایت مرداد ٩٥ و مدیر تامین توزیع شرکت ملی پخش از شهریور ٩٥ بر عهده داشته است.
انتصاب موسوی خواه نشاندهنده کوتاه شدن عمر مدیریتها در صنعت نفت از جمله شرکت پخش فرآورده های نفتی است. ریاحی تنها ۱۴ ماه مدیرعامل پخش بود و پیش او هم سید ناصر سجادی دو سال سکاندار شرکت پخش بود. عمر مدیریت کشکولی هم بر شرکت پخش حدود یک سال و نیم بود تا شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران از زمان حضور بیژن زنگنه در راس وزارت نفت از سال ۹۲ تاکنون، چهارمین مدیرعامل را در راس خود ببیند.
انتصاب موسوی خواه همچنین نشان از آن دارد که جوانگرایی در نفت حتی از سوی مدیران جوان منصوب وزیر نفت نیز چندان جدی گرفته نمی شود که اگر اینگونه نبود اکنون باید مدیری حداکثر ۴۰ ساله از سوی صادق ابادی انتخاب می شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵