کد مطلب: 94259
 
مشکلی برای تامین گاز ‌زمستان نداریم
 
معاون وزیر نفت گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده تولید گاز در فازهای مختلف مجتمع گاز پارس جنوبی افزایش یافته و در تامین گاز فصل سرما و زمستان هیچ مشکلی وجود ندارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
معاون وزیر نفت گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده تولید گاز در فازهای مختلف مجتمع گاز پارس جنوبی افزایش یافته و در تامین گاز فصل سرما و زمستان هیچ مشکلی وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز جمعه به نقل از حمیدرضا عراقی در بازدید از پالایشگاه های گاز مجتمع پارس جنوبی افزود: با وارد مدار شدن فازهای جدید در مجتمع گاز پارس جنوبی، تا پایان امسال روزانه ۷۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی بزرگترین مرکز تولید گاز در کشور است اظهار داشت: بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از فازهای این مجتمع عظیم گازی تامین می‌شود که این خود جایگاه منطقه پارس جنوبی در این عرصه مهم را نشان می‌دهد.
وی با یادآوری اینکه هیچ مشکلی در تامین گاز در فصل سرما و زمستان وجود ندارد افزود: مشترکان گاز در بخش‌های مختلف باید صرفه‌جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا از بروز مشکل احتمالی جلوگیری شود.
عراقی از افزایش تولید گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی خبرداد و اضافه کرد: اکنون روزانه ۵۴۰ میلیون متر مکعب گاز از فازهای پارس جنوبی تصفیه و به شبکه سراسری گاز منتقل می‌شود که این میزان با افتتاح فازهای جدید افزایش می‌یابد.
معاون وزیر نفت بیان کرد: تولید گاز از فازهای مجتمع گاز پارس جنوبی تا پایان امسال روزانه به بیش از ۶۰۰ میلیون متر مکعب می‌رسد.
از سال ۱۳۷۴ عملیات اجرایی طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شهرستان های عسلویه و کنگان استان بوشهر آغاز شده و تاکنون از مجموع ۲۴ فاز توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی ۱۸ فاز به بهره برداری رسیده و ۶ فاز دیگر در دست اجراست که تا پایان سال ۱۳۹۷ باید همه این طرح ها به بهره برداری برسد.
هم اکنون از ۱۸ فاز در بهره برداری میدان گازی پارس جنوبی روزانه ۵۴۰ میلیون مترمکعب گاز تولید می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵