داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 16084
 
تصویب ۶۵ هزار میلیارد تومان منابع بانکی و صندوق توسعه برای اشتغال ۹۲
 
معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه از اختصاص ۶۵ هزار میلیارد تومان منابع بانکی و صندوق توسعه ملی برای اشتغال سال جاری خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۶
علی اکبر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری جلسه امروز شورای عالی اشتغال،‌ اظهار داشت: در این جلسه گزارش بانک مرکزی ارائه و مقرر شد ۴۳ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌های دولتی و اصل چهل و چهاری به طرح‌های نیمه تمام، توسعه‌ای و نیز طرحهایی که با حداقل ظرفیت تکمیل می‌شوند اختصاص یابد.
معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۷ هزار میلیارد تومان بانک‌های تخصصی کشور به اشتغال اختصاص خواهد داد، گفت: همچنین مقرر شد صندوق توسعه ملی ۱۰ هزار میلیارد تومان به طرح‌های اشتغالزا در بخش‌های کشاورزی و صنعت و معدن اختصاص دهد.
وی افزود: در ارتباط با تسهیلات قرض الحسنه میانگین سال‌های گذشته حدود ۳ هزار میلیارد تومان بود که امسال سرجمع کل تسهیلات این بخش حدود ۵ هزار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از منابع قرض الحسنه بانک‌ها برخی تکالیف قانونی وجود دارد، تصریح کرد: براین اساس ۲۰ درصد باید به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، ۱۰ درصد برای بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار پرداخت خواهد شد.
لبافی تاکید کرد: باقی مانده این اعتبارات در کمیته‌ای از دستگاه‌ها به طرح‌های مختلف اختصاص خواهد یافت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵