داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87194
 
آبرسانی به روستاهای محروم
 
معاون اداری ومنابع انسانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود برخی ار روستاهای محروم در جنوب سیستان وبلوچستان را آبرسانی می کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷
معاون اداری ومنابع انسانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود برخی ار روستاهای محروم در جنوب سیستان وبلوچستان را آبرسانی می کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جامعه دریایی (مانا)، علیرضا تقوی روز شنبه در برنامه کلنگ زنی احداث شبکه ابرسانی شهرستان سرباز در جنوب سیستان وبلوچستان به همراه برخی مدیران سازمان محیط زیست افزود: شرکت کشتیرانی به مناطق محروم ساحلی و بندری توجه ویژه ای دارد.
وی اظهار داشت: در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در همایش ارگان های دریایی سال گذشته متعهد شد برخی از روستاهای محروم جنوب سیستان وبلوچستان آبرسانی کند.
تقوی درباره جزئیات این طرح گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال (300میلیون تومان) اجرایی می شود که یک هزارو 500 نفر از اهالی روستای کشاری شهرستان سرباز طی مدت دوماه آینده به شبکه آبرسانی وتصفیه آب متصل می شوند.
وی به پایلوت بودن این طرح اشاره کرد و افزود: با این اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران انتظار می رود سایر ارگان های دریایی نیز به مناطق محروم توجه ویژه داشته باشند.
'پروین فرشچی' معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست نیز با اشاره به هماهنگی وهمدلی میان 18 ارگان های دریایی کشور اظهار امیدواری کرد: در همایش آینده، سایر ارگان ها نیز اقدام به خدمات رسانی به مناطق محروم ساحلی کشور کنند.
وی به توجه ویژه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد و گفت: مقرر شده تمامی ناوگان دریایی این شرکت مزین به نمادی از گونه های در حال انقراض دریایی شوند.
براساس این گزارش، شهرستان سرباز دارای جمعیتی بالغ بر 170هزار نفر در جنوب سیستان وبلوچستان است.
92درصد جمعیت این شهرستان روستایی و تنها هشت درصد در شهر زندگی می کنند.
این شهرستان با 635روستا بعد از چابهار کمترین ضریب آبرسانی را در سیستان وبلوچستان داراست به طوری که تنها 33درصد از جمعیت این شهرستان مجهز به شبکه آبرسانی هستند و بقیه به صورت سقایی وبا سهمیه تنها 15لیتر در روز، توسط ناوگانی فرسوده آبرسانی می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵