کد مطلب: 104132
 
آمار صادرات ال ان جی قطر
 
شرکت انگلیسی بی پی در گزارشی که اخیرا منشر کرده است اعلام کرده قطر در سال ۲۰۱۷ توانسته است ۱۰۳.۴ میلیارد متر مکعب گاز ال ان جی صادر کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۱
شرکت انگلیسی بی پی در گزارشی که اخیرا منشر کرده است اعلام کرده قطر در سال ۲۰۱۷ توانسته است ۱۰۳.۴ میلیارد متر مکعب گاز ال ان جی صادر کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری عربی جدید شرکت انگلیسی بی پی در گزارش اخیرا اعلام کرد قطر در سال ۲۰۱۷ توانسته است ۱۰۳.۴ میلیارد متر مکعب گاز ال ان جی صادر کند.

منبع اصلی درآمد قطر نفت و گاز است و ۴ کشور عربی (عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر) سعی داشتند به دلیل مسائل سیاسی بر فروش نفت و گاز قطر تاثیر گذارند اما قطری ها پس از خروج نسبی از این شرایط به دنبال گسترش سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز خود است که با این شرایط تا سال ۲۰۲۴ حدود ۳۰ درصد به تولیدات ال ان جی قطر افزوده خواهد شد.

بر اساس گزارش BP، قطر در سال ۲۰۱۷ توانسته است گاز ال ان جی خود را به نقاط مختلف دنیا صادر کند که بر این اساس مالزی ۳۶.۱ میلیارد متر مکعب، نیجریه ۲۷.۸ میلیارد متر مکعب و اندونزی ۲۱.۷ میلیارد متر مکعب گاز از قطر وارد کرده اند هم چنین آسیاشرقی و اقیانوس آرام مقاصد دیگر ارسال گاز ال ان جی قطر بوده اند.

به طوری که کره جنوبی ۱۵.۹ میلیارد متر مکعب، اروپا به ۲۳.۷ میلیارد متر مکعب گاز ال ان جی از قطر وارد کرده اند که کشور ایتالیا با ۶.۸ میلیارد متر مکعب است بزرگترین کشور اروپایی وارد کننده گاز ال ان جی از قطر بوده است.

این گزارش حاکی است رسانه هایی که اخبار انرژی را منتشر می کننده اعلام کرده اند در اواخر سال ۲۰۱۷ صادرات گاز ال ان جی قطر به چین نسبت به چهار سال اخیر به میزان ۱۷ درصد افزایش یافته است.

قطر به عنوان بخشی از برنامه های افزایش صادرات، موافقت نامه های جدیدی با چندین کشور را امضا کرده است، از جمله امضای قرارداد با ویتنام در ماه آوریل برای تامین ۱۵ میلیون تن LNG و نفتا هم چنین دوحه نخستین محموله صادراتی ال ان جی را اخیرا به بنگلادش صادر کرده است که رقم صادرات این گاز به این کشور تا کنون منتشر نشده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵